Террі Ґілліам


Terry Gilliam
Дата народження:
22 листопада 1940

Рейтинг персони

8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Американський режисер, сценарист, продюсер і актор. 

Народився в Міннеаполісі, штат Міннесота, США. 

Террі закінчив Оксидентал-коледж в Лос-Анджелесі з дипломом політолога, де видавав під час навчання любительський гумористичний журнал "Fang". Будучи студентом, Гілліам посилає свої роботи з редагованого ним журналу гумору Харві Куртзману. Куртзман - редактор популярного Нью-Йоркського молодіжного журналу "На допомогу!" (Help!). За його запрошення Гілліам близько трьох років працює ілюстратором. Там він знайомиться з британським журналістом Джоном Клізом, що став пізніше членом групи "Монті Пайтон". Після служби в Національній гвардії США Гілліам не повертається до колишньої роботи, а виїжджає до Європи. 

У Лондоні (за сприяння Кліза) Гілліам працює над телешоу "Не крутіть налаштування свого телевізора", де знайомитися з Еріком Айдлом, Майком Паліном, Гремом Чапманом і Террі Джонсом - майбутніми членами групи "Монті Пайтон". Першою їх спільною роботою було телешоу "Літаючий цирк Монті Пайтона". У ньому Гілліам працював як актор, мільтиплікатор і композитор. З жовтня 1969 по грудень 1974 року було знято 45 серій. Своєрідною візитною карткою цього шоу стають чорний гумор і пародії на загальноприйняті норми. 

Свій перший фільм під назвою "А зараз дещо абсолютно інше" "пайтонці" випустили в 1971, коли були вже досить відомими. Фільм є збіркою кращих фрагментів їх телешоу. 

В 1975 році в світ виходить дебютна режисерська робота Гілліама "Монті Пайтон і святий Грааль" - історична комедія про короля Артура і його лицарів, що відправилися на пошуки Святого Граалю. У 1977 Гілліам створює "Джеббервоки" - комедійну інтерпретацію одноіменної поеми Люіса Керрола. Це перша стрічка, зроблена самостійно, без участі акторів "Монті Пайтона", але з не меншим почуттям гумору. 

У фантастично пригодницьких "Бандитах часу" (1981) режисер змішує різні історичні епохи від Древньої Греції до наших днів. По яких і подорожує тінейджер Кевін у супроводі шестірки карликів. Успіх приходить до Гілліама в 1981 році після виходу в прокат картини "Бразилія" (1985). Антиутопічна комедія, головні ролі в якій виконали Джонатан Прайс і Роберт Де Ніро, визнана класикою світового кінематографа. За цю роботу режисер отримує свою першу і поки що єдину номінацію на "Оскар". Після "Пригод барона Мюнхгаузена" (1988), режисер створює свій другий шедевр - драматичну комедію "Король -рыбак" (1991) з Джефом Бріджесом і Робіном Уільямсом у головних ролях. 

Свою наступну роботу "12 мавп" режисер представляє тільки чотири роки опісля, в 1995. Картина збирає в прокаті близько 170 мільйонів доларів і отримує статус культової. В 1998 році Гілліам знімає картину "Страх і ненависть у Лас-Вегасі" з Джоні Деппом

Вимушене "творче мовчання" продовжилося близько десяти років. Пов'язано це було з тим, що задумки Гілліама "зривалися" одна за одною по  самим різним причинам. Чергову свою картину "Брати Грімм" режисерові вдається випустити тільки в 2005 році. Картина, що з'явилася компромісом між режисером і продюсерами, не мала успіху ні у шанувальників творчості Гілліама, ні у рядових глядачів і провалилася в прокаті. 

У вересні 2005 року на фестивалі в Торонто відбулася світова прем'єра ще одного фільму Гілліама "Країна приливів" за мотивами одноіменного роману Мітча Калліна. Ця картина є на сьогоднішній день найрадикальнішою роботою режисера. 

У лютому 2007 року з'явилися повідомлення про те, що Гілліам готується до зйомок фільму за власним сценарієм, написаному з постійним співавтором Чарлзом Маккеуном. Зйомки фільму під робочою назвою "Воображаріум доктора Парнаса" почалися в грудні. У лютому 2008 року Гілліам збирався продовжити зйомки, проте їх довелося відкласти у зв'язку із загибеллю виконавця головної ролі, актора Хіта Леджера. В середині лютого з'явилися повідомлення, що роль Леджера на знак пошани до його пам'яті погодилися зіграти одразу три відомих актора — Джоні Депп, Джуд Лоу і Колін Фаррелл. Фільм вийшов в світовий прокат в 2009 році. 

З 1973 року Гілліам одружений на Мегі Вестон і має трьох дітей: дочок - Холлі (1980) і Емі (1977) і сина - Гаррі (1988). Зараз він разом з сім'єю живе в Англії.
Ім’я:
22 вересня 2021
Ваш коментар