Олександр Головін


Александр Головин
Дата народження:
13 січня 1989

Рейтинг персони

9.7 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 3

Біографія

Олександр Павлович Головін - російський кіноактор, а також актор в театрі і на телебаченні. Більшу частину шанувальників завоював після ролей у серіалі «Кадетство», художнього фільму «Сволота» і популярного серед юних глядачів кіножурналу «Єралаш».

Актор народився 13 січня 1989 року в місті Брно в Чехословаччині. Батько Олександра, Павло, служив військовим льотчиком, зараз перебуває у відставці і є власником невеликого магазину в Москві, а мати - домогосподарка, активно бере участь у творчій кар'єрі сина і зараз займає посаду його менеджера. За службовим обов'язком Павла, сім'я деякий час жила у Чехословаччині, але після виходу годувальника сім'ї у відставку, Головіни перебралися до Москви. Незважаючи на те, що ніхто з родичів Олександра не мав ніякого професійного відношення до кіно, вирішальну роль у його подальшій долі зіграли саме вони. Одного разу мати майбутнього актора в газетній статті побачила оголошення про кастинг дітей в модельному агентстві Слави Зайцева, і вирішила записати доньку Женю на проби. 9-річний Олександр упросив маму взяти його з собою. За щасливим збігом обставин і сестра, і брат були зараховані в модельну школу. Саме там юного Сашу відмітив викладач Андрій Бєлкін, який дав перший поштовх в розкритті акторського таланту Головіна.

В 10 років Головін вперше потрапив на зйомки відеокліпу російського виконавця Найка Борзова «Три слова». Трохи пізніше актор взяв участь ще в декількох музичних роликах - співачки Міки Ньютон, групи «NeoNate» і творчого колективу DJ Smash feat. Наталія Подольська. Також хлопчик знявся в рекламних роликах для торгових марок «Сейвгард», «Вітрум», «Чупа-чупс» і «Нестле».

На початку 2000-х Олександра запросили зніматися в комедійний кіножурнал Бориса Грачевского «Єралаш» і паралельно запропонували невелику роль у комедійній стрічці Віталія Москаленка «Блідолиций брехун», яка вийшла на екрани в 2001 році. Під час зйомок фільму хлопчикові пощастило попрацювати з іменитими російськими акторами, такими як Сергій Безруков, Анна Самохіна, Катерина Гусєва та інші. Через рік Головіна можна було побачити вже у головній ролі, Івана, фантастичного сімейного фільму Сергія Русакова «Повелитель калюж», де він працював на знімальному майданчику з Юрієм Гальцевим та Сергієм Баталовим.

Незважаючи на свій юний вік, Олександр розумів всю важливість своєї професії, і зупинятися на досягнутому не бажав. Так початківець актор сам попросився взяти участь у відомому мюзиклі «Норд-Ост», який якраз в той час набирав популярність серед глядацької аудиторії. Удача посміхнулася Головіну, його прийняли в дитячий акторський склад, з яким він виступав в перших постановках, йому дісталася роль маленького Сані Григор'єва. Цей сміливий вчинок приніс свої плоди - про юного і перспективнного актора заговорили в професійних колах.

Кілька років Олександр шліфував свої професійні навички в телесеріалах, його можна побачити в невеликих ролях таких стрічок як: «Шукшинские розповіді», «Ангел на дорогах», «Невідкладна допомога», «Євлампія Романова 2: Сузір'я жадібних псів» і багатьох інших. Черговий серіал став для актора справжнім творчим злетом. Серіал «Кадети» стартував на російських екранах в 2004 році, Головін виконав роль Михася Оболенського (Шмига), а в продовженні серіалу («Кадтство») йому дісталася роль Максима Макарова, серіальний образ якого зробив Головіна популярним не тільки в Росії, але і за її межами. Серіал про молодих курсантів запаморочив голову глядачкам на території Росії та сусідніх країн, і подарував Головіну велику кількість шанувальників. Подорослілий герой Головіна, Максим Макаров, продовжив радувати своєю чарівністю телеглядачів в продовженні серіалу «Кремлівські курсанти», яке вийшло на екрани взимку 2009 року.

Паралельно з роботою в серіалі Головін зіграв в ще одному фільмі, який викликав справжній фурор в кіносередовищі. Військова драма «Сволота» була знята режисером Олександром Атанесяном за повістю Володимира Куніна в 2006 році. Історія фільму розповідає про військові групи, які складалися з неповнолітніх дітей, одного з яких і зіграв Головін. Крім нього в головних ролях знялися Андрій Панін і Андрій Краско. За роль хлопчика на прізвисько Кіт Олександр був нагороджений премією в номінації «Прорив року», що вручається «М-TV Россі» в 2007 році.

Після успіху в попередніх картинах, Головіна стали частіше колишнього запрошувати на ролі. Після 2010 року він виконав ролі в більш 10 картинах, серед яких три частини популярного новорічного фільму «Ялинки» з Іваном Ургантом і Сергієм Свєтлаковим, комедія «На зраді» і кримінальна драма «Близький ворог» (обидва режисера Олександра Атанесяна), комедія «12 місяців» Олександра Баршака, а також комедійна стрічка «У спорті тільки дівчата» Євгена Невського, де Головін виконав одну з головних ролей.

Крім того, Олександр займається озвучкою мультиплікаційних картин, його голосом вже говорять орел Балобан з мультфільму «Від гвинта!» (2012) і Гекльберрі Фінн з «Печатки царя Соломона» (2013). У 2009 році Головін озвучив комп'ютерного героя Максима Макарова в грі «Кадетство. Нова історія».

Зараз Олександр задіяний у кількох картинах, незабаром його можна буде побачити в продовженні комедії Тимура Бекмамбетова «Ялинки 1914», мелодрамі «Музика в льоду» Юрія Васильєва, а також він стане виконавцем ролі головного героя в комедії «Жінки проти чоловіків» режисера Таїра Мамедова.

Олександр Головін грає ролі не тільки в серіалах і кіно, але і на сцені. Театральні гурмани можуть оцінити його акторський талант в постановках Мінського художнього театру і Московського незалежного театру, також він є частим учасником антрепризових вистав. Останні театральні на сьогодні ролі Олександра - Серьоги з постановки «Сивина в бороду» Театрального агентства «Актор» (2010) і Хоми Брута з гоголівського «Вія» на сцені Московського незалежного театру. Сам же Головін таїть надію зіграти Гамлета і спробувати себе в новій іпостасі - режисера.

Вільний від роботи час Олександр присвячує своєму хобі - автомобілям і катанні на скутері. У 2010 році разом з партнером Андрієм Смирновим Головін навіть брав участь у змаганнях з катання на скутерах «ШКГ». Актор ще не одружений, але з 2013 року знаходиться у відносинах з українською актрисою і співачкою Галиною Безрук, яку ретельно приховує від нав'язливих камер папараці.
Ім’я:
06 серпня 2021
Ваш коментар