Кері Ґрант


Cary Grant
Дата народження:
18 січня 1904
Дата смерті:
29 листопада 1986

Рейтинг персони

9.5 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

 Англо-американський актор, двічі номінант на премію «Оскар».

Грант народився в передмісті англійського міста Брістоль, проте вся його кінокар'єра була пов'язана з Голлівудом. У підлітковому віці він приєднався до трупи бродячих акробатів, перебрався за океан і деякий час виступав в бродвейських мюзиклах. Незабаром він виробив своєрідну манеру вимови, яку називають среднеатлантических доганою і нерідко пародіюють.

Коли актор в 1932 році вперше потрапив до Голлівуду, боси компанії «Paramount Pictures» придумали йому сценічний псевдонім «Кері Грант». Це була неточна анаграма імені Гері Купера, в якому вони бачили його потенційного суперника. Слава прийшла досить випадково - зірка Мей Уест зажадала, щоб саме Грант зіграв її коханця в картинах «Вона обійшлася з ним нечесно» (1933) і «Я не ангел» (1934). У 1935 році закінчився термін дії контракту з Paramount, і актор переуклав його на нечуваних умовах - він залишав за собою право брати участь в проектах конкуруючих компаній і тим самим контролювати підбір ролей для себе. Подібна незалежність привела до того, що жодна зі студій не рахувала за потрібне лобіювати його інтереси під час вручення «Оскарів» - і він так ніколи і не отримав нагороду «з гри». Крім названих преференцій, Грант слідом за Джиммі Стюартом вибив для себе право отримувати відсоток від зборів з фільмів, в яких він брав участь. В кінці 1930-х основну частину фільмів Гранта становили комедії, а точніше - фарси.

У 1940 році він зіграв одну зі своїх найвідоміших ролей, в «Філадельфійської історії», а два роки по тому - найулюбленішу, у фільмі «Тільки самотнє серце». Тоді ж почалася співпраця з Альфредом Хичкоком, який визнавався, що взагалі акторів не любить і не поважає, за єдиним винятком Гранта. Серед його робіт у Хічкока - фільми «Підозра» (1941), «Погана слава» (1946), «Спіймати злодія» (1955), «На північ через північний захід» (1959).

У 1960-і роки К. Грант залишався одним з найбільш високооплачуваних акторів Голлівуду. Ян Флемінг зізнавався, що Грант послужив одним із прототипів агента 007, однак грати його актор відмовився, посилаючись на вік: в 1962 році, коли на екрани вийшла перша частина «бондіани», Гранту було майже 60 років. Останніми великими фільмами з його участю був детектив «Шарада» (1963) за участю Одрі Хепберн і ремейк олімпійської комедії «Іди, а не біжи» (1966). Після їх виходу на екрани актор заявив про завершення своєї кінокар'єри. У 1970 році Американська академія кіномистецтва запізнилося присудила йому почесний «Оскар» за «незвичайне майстерність з повагою і вдячністю від колег». Вже на пенсії Грант став членом ради директорів косметичної компанії Faberge [en], в яку вклав чималу частину власних грошей.

В останні роки Грант жив самотньо, практично не давав інтерв'ю. Для різноманітності він вирішив влаштувати прощальний тур по містах Америки. В кінці листопада 1986 року 82-річний Грант відвідав місто Давенпорт, штат Айова, де на місцевому телебаченні йому повинні були присвятити 90-хвилинну програму «Розмова з Кері Грантом» з кадрами з картин з його участю. На репетиції 29 листопада актор відчував себе добре, але після її закінчення став слабшати. Було негайно доставлено в госпіталь святого Люка, де і помер від обширного інсульту о 23.22. Грант кремований, урна з прахом зберігається у членів сім'ї. Своє спадок Грант залишив єдиної дочки і останній дружині.

Парадоксально, але привабливість Гранта і його популярність у протилежної статі росли з роками. Кері Грант п'ять разів був одружений. Його подружжям були актриси Вірджинія Черрілл (1934-1935), Бетсі Дрейк (1949-1962), Дайан Кеннон (Dyan Cannon, 1965-1966, в цьому шлюбі у Гранта народилася дочка Дженніфер), світська знаменитість Барбара Хаттон (1942-1945) і Барбара Харріс.Постери
Ім’я:
20 червня 2021
Ваш коментар