Г'ю Ґрант


Hugh Grant
Дата народження:
09 вересня 1960

Рейтинг персони

7.5 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 4

Біографія

Англійський актор. 

Народився в Лондоні, Англія, Великобританія. 

Х'ю Грант син художника Джеймса Гранта, що заробляв на життя торгівлею килимами, і його дружини Фінволи, вчительки. В 1979 році Грант поступив в коледж Оксфордського університету, збираючись стати мистецтвознавцем.  

В 1982 році у віці двадцяти двох років Грант дебютував у кіно, знявшись в трагікомедії "Привілейований". Закінчивши коледж, він деякий час грав у трупі коміків "Жартівники з Норфолка", рецензував книги і навіть почав (але так і не закінчив) писати свій власний роман. В 1985 і 1986 року актор досить багато працював на телебаченні, знімаючись в серіалах і телефільмах. 

Його першим помітним успіхом став фільм 1987 року під назвою "Моріс" — мелодрама про любов студентів-геїв. Ця робота принесла Гранту винагороду Венеціанського кінофестивалю, яку він розділив зі своїм партнером по фільму Джеймсом Вілбі. У тому ж році він знявся в кримінальному романтичному трилері "Біле зло". 

На молодого актора звернули увагу, і в 1988 році його можна було побачити одразу в п'яти фільмах. Першою стала мелодрама Гонсало Суареса "Гребти за вітром", де Гранту дісталася роль знаменитого поета-романтика лорда Байрона. Під час зйомок між ним і його партнеркою Елізабет Херлі почався роман. Далі послідували короткометражка "Ноктюрни", де Грант зіграв роль композитора Фредеріка Шопена, драма "Ночі в Бенгалі", невелика роль в трилері "Зоря" і фільм жахів Кена Рассела "Лігво білого черв'яка" по мотивам одноіменного романа Брема Стокера. Всі ці фільми, хоча і додали Гранту акторського досвіду, успіху в публіки не здобули. 

В 1989 році актор знов був зайнятий на телебаченні, потім знявся в непримітній драмі "Переступаючи межу". В 1991 році він знову з'явився в ролі Шопена, з'явившись в парі з Джуді Девіс в музичному романтичному фільмі "Експромт", після чого взяв участь в еротичній драмі Романа Поланскі "Гіркий місяць". 1994 рік і роль в романтичній комедії "Чотири весілля і похорони" принесли Гранту широку популярність і декілька престижних винагород і номінацій — так, він був удостоєний премії BAFTA і "Золотий глобус". 

Після успіху цієї іронічної комедії Грант став одним з найбільш популярних англійських акторів у Голлівуді, куди він, в кінці 1994 року, переїхав разом зі своєю подругою, актрисою і моделлю Елізабет Херлі. В 1996 році Грант разом з Елізабет заснував власну продюсерську компанію "Simian Films". В 2000 році Грант і Херлі, після 13 років спільного життя розлучилася. 

Після неприємного випадку влітку 1995 року, в кар'єрі актора намітився спад, а в 1997 і 1998 роках він взагалі не знімався. Популярність повернулася до Х'ю лише в 1999 році після мелодрами "Ноттінг Хілл", де в парі з Грантом грала Джулія Робертс, і подальші успішні в прокаті фільми — "Щоденник Бріджит Джонс", "Мій хлопчик" (за цей фільм Грант отримав кінопремію журналу Empire і був номінований на "Золотий глобус") і "Любов з повідомленням" — лише закріпили її. В 2003 році актор знявся в різдвяній романтичній комедії "Реальна любов", а потім в продовженні історії про Бріджит Джонс — фільмі "Щоденник Бріджит Джонс: Грані розумного". 

В 2007 актор знявся в черговій романтичній комедії під назвою "Зник з очей, то геть із чарту!". Після деякої перерви в кар'єрі в 2010 році виходить фільм  - "Куди пропали Моргани?" з Х'ю Грантом і Сарою Джессікою Паркер в головних ролях.Постери
Ім’я:
22 червня 2021
Ваш коментар