Джон Ханна


John Hannah
Дата народження:
23 квітня 1962

Рейтинг персони

5 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Шотландський актор.
Джон Ханна народився в Іст-Кілбрайді близько Глазго, був наймолодшою ​​дитиною в сім'ї, що складалася з батька, матері і двох старших сестер. Його мати, Сьюзен, працювала прибиральницею в Marks & Spencer, а батько, Джон, працював слюсарем. Джон закінчив середню школу в Клермонті і збирався стати інженером-електриком. В Іст-Кілбрайді він брав участь в місцевому театральному гуртку, послухавшись поради знайомих, вирішив вступити в Королівську Шотландську Академію Музики і Драми.
Після закінчення навчання, Ханна продовжував брати участь у театральних постановках, зніматися в короткометражних фільмах і телепередачах, в тому числі, граючи і в головних ролях. У 1994 році у фільмі «Чотири весілля і одні похорони» Джон зіграв роль Метью, яка принесла йому популярність. Після першої цікавій ролі, Джону запропонували зіграти маніяка-вбивцю у фільмі «Правда чи виклик». Також він зіграв комічну роль злодійкуватого і юморного Джонатана у фільмі «Мумія» (1999). Після чого в 2001 було продовження «Мумія повертається», за участю Ханни в тій же ролі. У 1998 році Джону запропонували зіграти роль романтика, що цитує Монті Пайтона в мелодрамі «Обережно, двері зачиняються». У 2002 Ханна з'явився в якості запрошеного актора в серіалах «Шпигунка» (2001), «Фрейзер» (2002) і «Карнавал» (2002). У 2006 Ханна зіграв також в драматичних телесеріалах «Новий закон вулиць» і «Холодна кров».
24 грудня 1997 Джон Ханна і продюсер Мюррея Фергюсон заснували кінокомпанію Clerkenwell Films. Першим їх спільною роботою став телесеріал «Ребус» (епізоди «Чорне і блакитне» і «Висячі сади»). Серіал згодом перекупила компанія SMG Productions, і Ханну в головній ролі замінив Кен Скотт. У 2010 році виконав роль Квінта Лентула Батиата в історичному серіалі американського кабельного каналу Starz «Спартак: Кров і пісок», а потім і в приквелі «Спартак: Боги арени».


Постери
Ім’я:
16 вересня 2021
Ваш коментар