Ітан Гоук


Ethan Hawke
Дата народження:
06 листопада 1970

Рейтинг персони

8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 9

Біографія

Американський актор, режисер, сценарист і письменник. 

Народився в Остіні, Техас, США. 

Батьки Ітана розійшлися незабаром після його народження. Після нового шлюбу матері Ітана сім'я переселилася в Прінстон. 

Його дебют у кіно відбувся в дитячому фантастичному фільмі Джо Данте "Дослідники" (1985), коли хлопчикові виповнилося 14 років. Далі він навчався акторській майстерності на курсах при Прінстонському університеті, але отримати диплом йому не вдалося. Справжній акторський прорив чекав його в 1988 році - Ітана запросили брати участь у фільмі Пітера Уіра "Суспілка мертвих поетів", де він зіграв складну драматичну роль, що не залишилася не поміченою критиками. 

Інтерес до Ітана зріс після вдалої ролі в діснеєвській стрічці "Біле ікло" (1991), поставленої за романом Джека Лондона, в якій молодий актор зумів продемонструвати майстерність. Не можна не відзначити найвідоміші ролі молодого Ітана у кіно - емоційний Трой Дайер в картині "Реальність кусається" (1994) і завойовник дівчат Джес у фільмі "Перед світанком" (1995), після прем'єри яких Ітан Хоук стає кумиром для багатьох своїх однолітків. 

В протилежність вдалим роботам в 1997 р. виходить недооцінений фантастичний фільм Ендрю Ніккола "Гаттака", де Хоук грає головну роль. Але відсутність успіху не затьмарила життя Ітану - на зйомках у нього і виконавиці головної жіночої ролі Уми Турман зав'язався бурхливий роман, який закінчився весіллям 1 травня 1998 року. 

В 2005 Хоук отримав номінацію на "Оскар" за сценарій до фільму "Перед заходом". З жовтня 2006 до травня 2007 Ітан грав роль Михайла Бакуніна в п'єсі "Беріг Утопії". За цю роль він був номінований на премію Tony Award. 

Влітку 2006 року він знявся у фільмі Сідні Люмета "Before the Devil Knows You''re Dead". Він також займався світовою прем'єрою п'єси Джонатана Марка Шермана Things We Want, яка почала демонструватися з 22 жовтня 2007 року. 

Паралельно кіно Хоук пробує себе і в інших жанрах мистецтва - він грає і працює в театрі Malaparte у Нью-Йорку, а також випускає свій другий роман "Попелясте середовище" (у 1996 році було опубліковано його перше творіння "Найжаркіший штат"). 

Хоук знявся в головній ролі авангардистської версії "Гамлета", зробленої Майклом Альмерейдою і ряді інших картин. Гонорар Хоука за роль у фільмі "Тренувальний день" (2001) склав 12 мільйонів доларів. Крім того актор номінувався на "Оскар". 

Знімався в таких фільмах як "Перед заходом" (2004), "Забираючи життя" (2004), "Напад на 13-й район" (2004), "Збройовий барон" (2005), "Нація фастфуду" (2006), "Нью-Йорк, я люблю тебе" (2009) та інші.Постери
Ім’я:
23 червня 2021
Ваш коментар