Сальма Хаєк


Salma Hayek
Дата народження:
02 вересня 1966
Посилання:
Фан-сайт

Рейтинг персони

8.1 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 14

Біографія

Мексикано-американська актриса і продюсер. 

Народилася в Коацакоалькос, штат Веракруз, Мексика. 

Повне ім'я - Сальма Вальгарма Хайек Хіменес-Піно.

Її батько лівано-йорданський керівник нафтової компанії, а мати, Діана Хіменес, — мексиканська співачка. Сальма виховувалася в забезпеченій католицькій сім'ї, у віці 12 років була відправлена на навчання в католицьку школу-інтернат для дівчаток в Луізіані. 

Провчившись там всього два роки, Сальма повернулася до Мексики. Запасу знань, отриманих в Луізіані, вистачило на те, щоб швидко закінчити середню школу, але в коледж дівчина не потрапила. Мати, опасаючись вільних нравів у вищій школі, відправила її в Х'юстон, до тітки, де Сальма прожила півтора роки. 

Повернувшись на батьківщину, Сальма поступила в Інститут в Мехіко. Втім, освіту вона так і не отримала. Не дивлячись на протести сім'ї, Сальма вирішила стати актрисою. Вона кинула інститут і декілька місяців працювала в невеликих театрах. Дуже швидко талановиту дебютантку помітили люди з телебачення. Спочатку вона знялася в декількох рекламних роликах, а потім отримала невелику роль в серіалі "Новий світанок" (1988). Наступну роль актриса зіграла в телевізійному серіалі "Тереза", який зробив Сальму найпопулярнішою актрисою Мексики. Пізніше в 1994 році Хайек знялася у фільмі "Алея чудес", за свою гру Сальма отримала номінацію на головну кінопремію Мексики, Аріель. 

В 1991 році Сальма переїхала до Лос-Анджелеса. Роберт Родрігес і його дружина, продюсер Елізабет Авеллан, помітили її і запросили для зйомок разом з Антоніо Бандерасом у фільмі "Відчайдушний" в 1995 році. Фільм приніс актрисі популярність в Америці і увагу з боку голлівудських кіностудій. 

Після свого успіху в "Відчайдушному" Хайек знялася в невеликому, але яскравому епізоді "Від заходу до світанку" (1996),  високобюджетному фільмі "Дикий, дикий Вест" (1999) з Уіллом Смітом і у фільмі Кевіна Сміта "Догма" (1999). В 2000 році вона знялася з Бенісіо дель Торо і іншими зірками Голлівуду в отримавшому безліч винагород фільмі "Трафік". В той же час Сальма Хайек заснувала продюсерську компанію "Ventanarosa" і через неї зайнялася продюсерською діяльністю. 

В 2002 році вийшов фільм "Фріда", сопродюсером якого виступила Хайек, а також зіграла головну роль мексиканської художниці Фріди Кало, за яку була номінована як краща актриса на премію "Оскар".

Серед її робіт, ролі в таких фільмах як "Моє божевільне життя" (1993), "Чотири кімнати" (1995), "Втікачі" (1996), "На грані розриву" (1997), "Факультет" (1998), "Пропалюючи життя"(2000)," Одного разу в Мексиці "(2003)," Після заходу "(2004)," Бандитки "(2006)," Самотні серця "(2006)," Асистент вампіра "(2009)," Однокласники "(2010) та інші.Постери
Ім’я:
13 травня 2021
Ваш коментар