Тарас Химич


Персона - Тарас Химич
Like
Дата народження:
02 березня 1976

Рейтинг персони

7 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 9

Біографія

Український режисер та кліпмейкер.

Народився у Львові в сім'ї лікарів. Завершив Львівську середню школу № 30. Змалку брав уроки образотворчого мистецтва, навчався в художній школі. З 1992 по 1995 рр. навчався у Львівській академії мистецтв, після цього — в Коледжі візуального мистецтва (College of Visual Arts) в Мінесоті (США), де здобув диплом бакалавра (bachelor of fine arts in Graphic design (motion graphics)). З 2000 по 2001 працював у США незалежним дизайнером для «Mark Norberg studio», «Phototech», «Home Birth Center». 2001 року повернувся до України, де розпочав роботу над створенням музичних кліпів та режисурою.

1997 року створив свій перший музичний кліп (відеоілюстрація пісні «Листя бульби» львівського гурту «Деінде»). Серед найвідоміших робіт режисера у цій галузі належать такі відеокліпи, як: «Зламані крила» («Скрябін»), «Хулігани» та «Нашеліто» («Тартак»), «Та ти шо» і «Арешт» (ТНМК), «Не кажучи нікому» («Тартак» та Підлужний), «Кохання» («Гайдамаки») та інші. 2002 року з ініціативи Тараса Химича та за підтримці його друзів та колег було засновано студію «Invert pictures».

2005 року відбулась презентація дебютної документальної 45-хвилинної відеострічки У рамках долі — Історія 1-ї української дивізії УНА 1943—1945, в якій ідеться про дивізію «Галичина». Кінострічка «У рамках долі…» транслювалась на українських національних каналах, також у різних країнах світу на телебаченні, фестивалях та приватних презентаціях. 2009 року на замовлення Львівської міської ради та Західно-Українського Центру історичних досліджень, розпочалась робота над створенням документального фільму про події 1939—1941 років в Галичині. Презентація фільму («Золотий вересень. Хроніка Галиччини 1939—1941») вперше відбулась наприкінці червня 2010 року. Впродовж 2010—2011 років фільм транслювався на місцевих телеканалах, у кінотеатрах, на презентація у школах, вищих навчальних закладах та культурних установах західного регіону України та Польщі. Фільм також змогли побачити українці, що проживають у світі. Так, наприкінці 2010 року Спілка Української Молоді (СУМ) провела презентацію фільму у своїх осередках у США, Канаді, Аргентині, Австралії, Європі. Фільм був презентований у Колумбійському університеті (США). Формат кінострічки — повнометражний ігровий документальний фільм, тривалість − 45 хвилин.Ім’я:
04 липня 2020
Ваш коментар