Аґнєшка Голланд


Персона - Аґнєшка Голланд
Like
Agnieszka Holland
Дата народження:
28 листопада 1948

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

 Польський кінорежисер і сценарист.

Народилася в сім'ї єврея і католички. Батько - Хенрік Холланд, соціолог, публіцист, діяч ПОРП, мати - Ірена Рибчинська, журналістка, учасниця Варшавського повстання 1944 року, батьки батька загинули в гетто. Сестра - режисер і сценарист Магдалена Лазаркевіч. Чоловік - режисер Лацо (Ладіслав) Адамик, їхня дочка - режисер і сценарист Катажина (Кася) Адамик. Закінчила Ліцей Стефана Баторія у Варшаві, потім - відділення кіно і телебачення Музичної Академії в Празі (1971 рік).

Після повернення до Польщі працювала асистентом режисера у Анджея Вайди та Кшиштофа Зануссі, знялася в декількох ролях другого плану. З середини 1970-х почала робити власні фільми (короткометражна стрічка Вечір у АБДОН, 1975, по Івашкевичу). За дебютну повнометражну картину Провінційні актори (1978) отримала на Каннському МКФ премію ФІПРЕССІ.

З 1981 працювала за кордоном, спочатку в Німеччині і Франції, потім в США. Знімає ігрові, документальні та рекламні фільми. Крім сценаріїв своїх фільмів, писала сценарії для Анджея Вайди (Без наркозу, Любов в Німеччині, Дантон, Біси, Корчак і ін.) І Кесльовського (Три кольори). Викладає в Бруклінському коледжі Нью-Йоркського університету.Ім’я:
04 серпня 2020
Ваш коментар