Ізабель Юппер


Isabelle Huppert
Дата народження:
16 березня 1953

Рейтинг персони

9.3 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 3

Біографія

Французька актриса.

Ізабель Юппер народилася 16 березня 1963 році в Парижі, Франція. Її батько був великим промисловцем. Ізабель закінчила слов'янське відділення Паризького університету і Вищу національну консерваторію драматичного мистецтва. Сім'я Юппер дуже талановита: старша сестра, Елізабет, стала письменницею; друга сестра, Кароліна, – режисером; третя – викладачем економіки; брат – відомим піаністом.

Дебют Ізабель в кіно відбувся з ТВ-фільму "Le prussien" в 1971 році. З 1972 року Юппер рішуче зайнялася своїм акторською майстерністю – вона почала брати уроки. Вперше вона виступила як професійна актриса в стрічці "Алоїза" 1975 року.

За 70-ті роки минулого століття варто також згадати картину "Ті, що вальсують", за участі Юппер.

У 1978 році актриса отримала свою першу нагороду на Каннському кінофестивалі – "Срібна премія за кращу жіночу роль" за фільм "Віолетта Нозьєр". У 1984 році Ізабель навіть була суддею на цьому фестивалі кіно.

До закінчення ХХ століття Ізабель встигла зарекомендувати себе як прекрасну актрису, яка може впорається з будь-якою роллю. Варто згадати такі картини, як "Вікно спальні" 1976, "Мадам Боварі" 1991 року, "Церемонія" 1995 року.

2001 ознаменувався другою нагородою Каннського кінофестивалю – знову це стала "Срібна премія за кращу жіночу роль" за стрічку "Піаністка". Варто зазначити, що її партнер по зйомкам, Бенуа Мажимель, отримав таку ж нагороду "За кращу жіночу роль".

У тому ж 2001 році вийшла ще одна прекрасна картина за участю Юппер – "8 жінок", яка принесла їй кілька нагород.

За останні роки Ізабель не знімалася в особливо успішних картинах. Варто згадати "Любов" і "Одним менше" 2012 року, "Зникнення Елеанор Рігбі" 2014 року і "Голосніше ніж бомби" 2016 року.

29 вересня 2016 року в український прокат виходить фільм "Вона", де Юппер зіграла головну роль.

За свою кар'єру актриса грала як фатальних жінок ( "Дама з камеліями" 1981 року), так і простолюдинок ( "Суддя і вбивця" 1975 року). І за багато своїх ролей вона отримувала нагороди не тільки на Каннському, а й на Венеціанському і багатьох інших кінофестивалях. Юппер одружена на Рональді Шамі. У пари троє дітей.Постери
Ім’я:
19 червня 2021
Ваш коментар