Пітер Джексон


Peter Jackson
Дата народження:
31 жовтня 1961

Рейтинг персони

9.8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 6

Біографія

Новозеландський режисер, сценарист, продюсер, актор і оператор. 

Народився в Пукеруа-Бей, Велінгтон, Нова Зеландія. 

У 22 роки Джексон на власні кошти зняв фільм, який дав старт його блискавичній кар'єрі у "великому" кіно. Фантастична комедія "Поганий смак" ("Bad Taste") зробила справжній фурор не лише на батьківщині молодого режисера, але і в Каннах, куди фільм був направлений знайомим Джексона. У 1990 році на фестивалі фантастичного кіно в Римі (Fantafestival) "Поганий смак" був удостоєний премії глядацьких симпатій. 

Першим по-справжньому професійним ігровим фільмом Пітера Джексона стала комедія жахів "Жива мертв'ячина" (1992). Цей фільм приніс Джексону вражаючу кількість жанрових премій, включаючи Гран-прі Міжнародного фестивалю фантастичних фільмів в Аворіазі в 1993 році. 

У серпні 1998 року продюсер Сол Зенц продає права на екранізацію "Володаря кілець" кінокомпанії New Line Cinema, яка виділяє Пітеру Джексону на зйомки трилогії більше чверті мільярда доларів. Впродовж трьох років один за іншим виходять всі три фільми трилогії: "Володар кілець: Братерство Кільця" (2001), "Володар кілець: Дві фортеці" (2002) і "Володар кілець: Повернення короля" (2003). Джексону і його помічникам трилогія, що стала найбільш значною подією в світі кінематографа на початку 21 століття, приносить 22 премії Оскар. 11 з яких, включаючи дві найбільш значимих для режисера - за кращу режисуру і кращий фільм творцям приносить остання частина трилогії. Після феноменального успіху трилогії Джексон дістав можливість зайнятися реалізацією своєї дитячої мрії - зйомками "Кінг Конга". В грудні 2005 року вийшовший фільм завоював три "технічних" Оскари - за кращий звук, кращий звуковий монтаж і кращі спецефекти. 

З кінця 1980-х років Джексон постійно працює в співавторстві зі своєю дружиною і компаньйоном Френ Уолш, яка спочатку була сценаристом його фільмів, а потім почала працювати і в продюсерській групі. Вони є співвласниками декількох компаній, що забезпечують кіновиробництво організаційно і технічно, — у тому числі Wingnut Films, Weta Workshop і Weta Digital.
Ім’я:
08 травня 2021
Ваш коментар