Дон Джонсон


Don Johnson
Дата народження:
15 грудня 1949

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Американський актор і співак.

Дон Джонсон народився 15 грудня 1949 року в родині фермера. Коли йому було 11 років, батьки розлучилися, і разом з матір'ю і ще чотирма дітьми Дон переїхав в Уічіта в Канзасі. У підлітковому віці у нього були конфлікти з законом. Його акторський талант відкрився ще в шкільні роки, одна з викладачок допомогла Дону отримати театральну стипендію в Університеті Канзасу.

Дон Джонсон отримав першу роль в рок-мюзиклі «Your Own Thing» в Американському театрі-консерваторії в Сан-Франциско. У 1969 році Джонсон отримав головну роль Смітті в «Fortune and Men's Eyes» Села Мінея. Дебют Джонсона на екрані відбувся через рік у фільмі «Чарівний сад Стенлі Суітхарта» (англ. The Magic Garden Of Stanley Sweetheart). Вперше він ненадовго звернув на себе увагу головною роллю Віка в науково-фантастичному фільмі 1975 "Хлопець і його собака», за який в тому ж році Дон Джонсон отримав премію «Сатурн» як кращий виконавець головної ролі. Однак розвинути цей перший успіх Дону Джонсону не вдалося: серіал з його участю був закритий після випуску п'яти пілотних серій.

Дон Джонсон здобув популярність завдяки ролі поліцейського Джеймса (Сонні) Крокетта в американському телесеріалі «Поліція Майамі» (1984-1989). Герой припав до вподоби глядачам - в ньому вдало поєднувалися чарівне безпутність плейбоя з безстрашністю і принциповістю поліцейського. Ця роль принесла Джонсону дві номінації на «Золотий глобус» у 1986-87 роках і номінацію на «Еммі» в 1986 році. Свій «Золотий глобус» Джонсон отримав в 1986 році в категорії «Кращий виконавець головної ролі». В кінці 1980-х років Дон Джонсон був одним з найпопулярніших акторів в світі. Свій успіх Джонсон вирішив закріпити в класичному кіно, на цієї мети він сконцентрувався в наступні роки.

Через ролі в «Поліції Маямі» Джонсон практично не знімався в кіно: з 1984 року вийшло всього три фільми з його участю: «Припинити вогонь!» (Англ. Cease Fire, 1985), «Приємний танець сердець» (англ. Sweet Hearts Dance) з Сьюзан Сарандон і Джеффом Деніелс (1988) і «На смерть» (1989). Фільм 1990 року «Гра з вогнем» став комерційної невдачею, як і фільми того ж періоду - «Рай» (1991), «Харлей Девідсон і ковбой Мальборо» (1991) і «Уроки кохання» (англ.) Рос.) (1993 ). У наступні роки Джонсон знову працював на телебаченні. У серіалі «Детектив Неш Бріджес» (1996-2001) Дон Джонсон зіграв головну роль поліцейського в Сан-Франциско, який розслідує злочини разом зі своїм колегою Джо Домінгесом у виконанні Чіча Марина. Комедія «Бляшаний кубок» (англ. Tin Cup) (1996), де партнером Джонсона виступив Кевін Костнер, також не принесла акторові бажаного успіху в кінематографі. У тому ж році за свої заслуги Дон Джонсон удостоївся зірки на «Алеї слави» в Голлівуді.

У 2003 році Дон Джонсон знявся з Джоном Хёрдом і Джинн Тріпплхорн в телевізійному фільмі «Слово честі» (англ. Word of Honor). У 2005 році Джонсон отримав головну роль Гранта Купера в серіалі «Just Legal», який закрився після першого сезону. У 2006 році Джонсон знявся в сімейному фільмі «Moondance Alexander» та італійською трилері «Bastardi». З січня по березень 2007 року Джонсон грав Натана Детройта в лондонському театрі на Вест-Енді в мюзиклі «Хлопці і лялечки». У 2015 році Джонсон повернувся на телебачення з центральною роллю в серіалі ABC «Кров і нафта».Постери
Ім’я:
30 липня 2021
Ваш коментар