Ніл Джордан


Персона - Ніл Джордан
Like
Neil Jordan
Дата народження:
25 лютого 1950

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Режисер, сценарист, письменник.

Місце народження: Слайго, Ірландія.

Навчався в школі Св. Павла в Клонтарфе. Виріс у родині класом трохи нижче середнього, мати майбутнього режисера була художницею.

Маючи зараз статус визнаного режисера, починав кар'єру як письменник фантастичної літератури. У кіно його привів випадок, коли під час зйомок стрічки "Екскалібур", його в якості консультанта запрошує режисер Джон Бурман. Це був 1980 рік, Ніл Джордан після роботи над "Екскалібур" випускає фільм про фільм, зацікавившись кінематографом. Паралельно ж він працює і над літературою, випускаючи в друк книги. Одна з останніх, під назвою "Схід сонця з Морським монстром" виходить в 1994 році і була переведена на кілька мов, включаючи японську, італійську, французьку, шведський і ще кілька. Основні теми його книг і оповідань це якісь сімейні конфлікти, дитячі спогади...

У невеликій період з кінця 70-х і початку 80-х стає сценаристом невеликих проектів, а вже в 1981 знімає по знову таки своїм сценарієм музичну драму "Ангел", в котрій головну роль виконав Стівен Рі. Для актора "Ангел" став першою спільною роботою, надалі ж режисер потім майже в усі фільми бере актора на якусь із ролей. Далі знімає нерідко не дорогі фільми, проте з якоїсь своєю особливістю, які отримують гарні оцінки. Вибирає різні теми. Його третій фільм "Мона Ліза" (1986) з Бобом Хоскісом в головній ролі була показана на Каннському кінофестивалі.

Працюючи у себе вдома, на початку 90-х однак займається фільмом за культовою книзі Енн Райс "Інтерв'ю з вампіром", який виходить на екрани в 1994 році. Це став його другий фільм, знятий безпосередньо в США, першим став "Ми не ангели" (1989). До цього він кілька разів знімав з США фільми разом. Далі він практично знімає практично постійно виключно для Америки і в Америці. Знімаючи кіно, в 2011 році береться за курирування історичного серіалу "Борджіа", виробництвом якого зайнявся телеканал "Showtime". До цього ж деякий час ходили чутки, що він займеться виробництвом кіноверсії книги Ніла Геймана "Історія з кладовищем", проте проект забуксував.

Маючи багато номінацій, став володарем декількох нагород, серед яких статуетка Оскар, Ведмідь Берлінського кінофестивалю, нагорода Британської кіноакадемії, Лев Венецкая кінофестивалю. Деякі з нагород за його стрічку "Жорстока гра" (1992). Останні свої проекти режисер знімає все більше вдома. У 2013 на екрани виходить ще один його фільм про вампірів "Візантія", в якому головну роль виконала Сірша Ронан.Ім’я:
07 серпня 2020
Ваш коментар