Олександр Качан


Александр Качан

Рейтинг персони

9 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 3

Біографія

Олександр Качан - білоруський і український сценарист. Народився в білоруському місті Пінську, 4 вересня 1970 року. Освіту здобув у ВДІКу, з відзнакою закінчивши сценарний курс Л. Н. Нехорошева. Відразу після отримання диплома (1998 року) відправився працювати на студію «Білорусьфільм», де рік відточував свою майстерність на посаді заступника головного редактора.

У 2000 році пише свій перший сценарій, який був втілений у фільм «Битва п'яти воїнств» режисером Андрієм Кудиненко. В 2004 продовжує працювати з тим же режисером над драматичною стрічкою «Окупація. Містерії ». У 2001 році є співавтором сценарію мелодрами «Поводир» (разом з режисером картини Олександром Єфремовим).

У 2006 році Качан стає володарем стипендії польського міністерства культури «Gaude Polonia». І в тому ж році починає творити на українській студії. У 2007 році за сценарієм Олександра, в основі якого використано сюжет твору письменника Анатолія Крима, виходить картина Олександра Ітигілова-молодшого «Дні надії», головні ролі в якому виконали Надія Борисова та Ольга Сумська.

З 2006 Качан впродовж року працює на українському каналі СТБ, випускаючи програму «Документальний детектив», також заміщає посаду головного редактора кінокомпанії УМГ і продакшн-студії Film.ua. А паралельно займається написанням сценаріїв для українських та білоруських фільмів, продовжуючи співпрацювати у творчому тандемі з режисером Андрієм Кудиненко. Наступною їх спільною роботою став фільм «Розіграш» (2008 рік), і в тому ж році за сценарієм Олександра на екрани виходить картина «Право на надію» режисера Тараса Ткаченка.

У 2010 році за сценарієм Качана був створений білоруський трилер Андрія Кудіненко «Масакра». Крім того, прізвище Олександра можна побачити в титрах багатьох популярних серіалів, він працював в групі сценаристів телевізійних стрічок «Ливарний», «Одеса-мама» (режисера Марка Горобця), «Дізнавач 2».

Останньою, на сьогоднішній день роботою, в якій брав участь Олександр, стала комедія режисера Сергія Чекалова «Полярний рейс», прем'єра якої відбулася в грудні 2013 року. Качан працював у співавторстві з Тетяною Бессараб, Олександром Кваком та Ігорем Швецовим. Головні ролі виконали Єгор Бероєв, Юлія Снигирь, Дмитро Нагієв, також в кадрах з'являються Тетяна Орлова, Анна Семенович, Михайло Тарабукін і багато інших. А виконавицею саундрека для комедії стала співачка Валерія.
Ім’я:
18 червня 2021
Ваш коментар