Лоуренс Кездан


Lawrence Kasdan
Дата народження:
14 січня 1949

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Американський сценарист, режисер і продюсер, володар премії «Сатурн» за кращий сценарій до фільму «Індіана Джонс: У пошуках втраченого ковчега».

Народився 14 січня 1949 року в Майамі (Флорида), в сім'ї Сільвії Сари Кездан (в дівоцтві Ландау) і Кларенса Нормана Кездан. Дитинство пройшло в Західній Вірджинії, де в 1966 році закінчив середню школу. Далі навчався в Мічиганському університеті, який закінчив зі ступенем магістра в галузі освіти і спочатку планував кар'єру в якості викладача англійської мови, але роботу за фахом не знайшов і 5 років працював рекламним копірайтером.

У кінобізнес Кездан потрапив в середині 70-х, коли продав сценарій до фільму «Охоронець» компанії Warner Bros., спочатку головні ролі призначалися Дайані Росс і Стіву МакКуїн, але картина більш 15 років перебувала в т. Н. розробницького пеклі і нарешті вийшла на екрани в 1992 році з Уїтні Х'юстон і Кевіном Костнером у головних ролях. У 1978 році Джордж Лукас запросив Кездан написати сценарій для фільму «Індіана Джонс: У пошуках втраченого ковчега», а також доопрацювати свій власний сценарій (який Лукас був змушений написати після смерті первісної сценариста Лі Брекетт) до 5 епізоду «Зоряних воєн».

Як режисер, Кездан дебютував в кіно в 1981 році з еротичним трилером «Жар тіла». Потім був режисером і сценаристом до картинам: «Велике розчарування» (1983), «Турист поневоле» (1988) і «Великий каньйон» (1991), за ці фільми був номінований на «Оскар» як кращий сценарист, а фільм «Великий каньйон »отримав« Золотого ведмедя »- вищу нагороду Берлінського міжнародного кінофестивалю.
Ім’я:
18 червня 2021
Ваш коментар