Матьє Кассовіц


Mathieu Kassovitz
Дата народження:
03 серпня 1967

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 7

Біографія

Французький сценарист, режисер, продюсер, актор. Народився 3 серпня 1967, в Парижі. Саме життя спочатку створила умови, що б він Матьє Кассовіц став кінематографістом. Його батько, угорський єврей Пітер Кассовіц, був режисером і письменником, а мама, Шанталь Ремі, кіноредактором. Ще маленьким, Матьє спостерігав за роботою батька. У 17 років кидає школу, так і не закінчивши, і йде працювати другим асистентом режисера. У кіно дебютує як актор, знявшись у батьківському фільмі "Після закінчення лавки" (1979).

Починаючи свій шлях акторськими ролями в короткометражках, серіалах і фільмах, Кассовіц на цьому не зупиняється. Виступаючи як режисер, він через деякий час знімає кілька художніх і комерційно успішних кінокартин. Першою була короткометражка "Воша Фьерро" (1990), після якого йдуть ще кілька. Популярність приносить його другий повнометражний фільм про вуличну шпану "Ненависть" (1995), знятий після "метиска" (1993). "Ненависть" являє собою історію кількох друзів, які знайшли револьвер, під час безладу на вулиці. Маючи в руках зброю, вони збираються помститися тим, хто на їхню думку все це і почав, поліції. Після прем'єри фільму на Канському фестивалі, стрічка заслужила золоту пальмову гілку в категорії Найкращий режисер. Крім гілки, кінокартина заслужила ще парочки нагород і номінацій, серед яких можна відзначити перемоги в різних категоріях на МКФ Сезар. Після цього фільму Матьє Кассовіца деякі навіть називали "білим Спайком Лі", хоча сам режисер з цього прізвиська сміється.

Після "Ненависті" він продовжує знімати, але найчастіше з'являється на екрані в якості актора. У 2000 році знімає трилер з елементами містики, де головні ролі виконали він сам на пару з Жаном Рено. Пізніше знімається в фільмі Жана-П'єра Жене "Амелі з Монмартру" (2001), де зіграв любов головної героїні, роль якої виконала Одрі Тоту. За роль майстра кабінок швидкої фотографії, актор отримує приз на Романтичного фестивалю Кабург. У тому ж році, кінопостановник бере участь у суддівстві на Каннському фестивалі, зайнявши крісло для журі. У 2003 знімає "Готику", але вже не у себе на батьківщині, а в Америці, разом з американськими артистами в особі Роберта Дауні мл., Холлі Беррі і Пенелопи Крус.

Продовжуючи грати, Матьє Кассовіц час від часу дозволяє собі зайняти режисерське крісло. Правда у відмінності від його перших фільмів, у цей раз його стрічки частіше приймають холодно, а касові збори не так вже і великі. Грати в кіно його запрошують як вітчизняні режисери, так і зарубіжні. Так, наприклад. Матьє зіграв у "Мюнхені" Стівена Спілберга, "Нокаут". Правда ці ролі є рідкісними, у відмінності від участі в проектах рідної країни. Після паризького пожежі в 2005 році, під час якого гине кілька підлітків, виступає на телебаченні з гучною заявою проти Ніколя Саркозі, що займає пост міністра внутрішніх справ Франції. Одружений на художницю і костюмерки Джулі Модуе, з якою виховує доньку.Постери
Ім’я:
10 травня 2021
Ваш коментар