Ніколь Кідман


Nicole Kidman
Дата народження:
20 червня 1967

Рейтинг персони

8.5 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 26

Біографія

Американська і австралійська актриса. 

Народилася в Гонолулу, Гаваї, США. 

Батьки — Ентоні Девід Кідман і Джанелль Енн Макнейл мали шотландське та ірландське коріння, обидва народилися в Австралії. Деякий час батько Ніколь працював фахівцем з дослідження ракових клітин у Вашингтоні, США. Коли майбутній актрисі виповнилися 4 роки, її родина повернулася до Австралії: батько Ніколь отримав місце в Технічному університеті Сіднея. 

З чотирьох років Ніколь почала займатися балетом. Захоплення танцями привело в Австралійський театр для молоді, а потім в Театр Філіп Стріт, де майбутня актриса удосконалювалася у вокальному мистецтві і вивчала історію театру. Ніколь продовжила освіту в жіночій середній школі Північного Сіднея, проте незабаром їй довелося залишити навчання: мати Ніколь захворіла раком, і дівчина була вимушена цілком присвятити себе родинним турботам, тоді як мати проходіла терапію і відновлювалася після хвороби. 

Вперше на екрані Ніколь з'явилася в музичному відеокліпі співака Пета Уілсона "Bop Girl" в 1983 році, майбутній актрисі тоді виповнилося 15 років. У тому ж році Ніколь Кідман почала зніматися на телебаченні і в кіно, дебютувавши роллю в телевізійному фільмі "Гонитва в ночі". Серед перших її робіт телесеріал "Струмок в п'ять миль" і фільми "Бандити на велосипедах", "Різдво Буша".  

В 1980-і роки Ніколь була зайнята в цілому ряді австралійських фільмів і телепостановок — серед останніх найбільшу популярність здобув міні-серіал "Бангкок-Хілтон" (1989) — історія австралійської туристки, засудженої в Таїланді до страти по помилковому звинуваченню в зберіганні наркотиків. Гра молодої актриси вразила не лише глядачів, але і критиків, а права на показ серіалу були куплені багатьма країнами. 

Кідман незабаром стає популярною австралійською кіноактрисою, в основному за роль в трилері "Мертвий штиль" (1989). Незабаром Ніколь знайомиться на одному із знімальних майданчиків зі своїм майбутнім чоловіком — Томом Крузом, і в 1990 році на території штату Колорадо в містечку в містечку Теллурайде Ніколь виходить заміж за Круза

У 1995 році їй вдається зіграти телерепортера Сюзан Маретто у фільмі Гаса ван Сента "Померти за..." (To Die For). Незабаром на екран по черзі виходять фільми "Бетман повертається" (1995), "Миротворець" (1997) і "Практична магія" (1998) і Кідман займає своє законне місце в списку елітних акторів. 

Більшу частину 1998 років подружжя, Кідман і Круз, проводять на знімальному майданчику скандально відомого фільму Стенлі Кубріка "Широко закриті очі" (1999). Багато років подружня пара вважалася однією з найблагополучніших у Голлівуді, проте 5 лютого 2001 року Кідман і Круз оголошують громадськості про свій розрив через 11 років спільного життя. 

Проте, Кідман не втрачала даремно часу і незабаром продовжила своє професійне зростання, знявшись в мюзиклі австралійського режисера База Лурмена "Мулен Руж" ( 2001).  У цьому ж році на екрани виходить трилер "Інші". Обидві ролі 2001 року приносять актрисі премію "Золотий Глобус" в номінаціях "За кращу жіночу роль комедійного/музикального плану" і "за кращу драматичну жіночу роль". 

У 2003 році за роль у фільмі Стівена Далдрі "Годинник" Ніколь отримує "Оскар" в номінації "Головна жіноча роль". 

Знімалася в таких фільмах як "Дні грому" (1990), "Далеко-далеко" (1992), "Портрет леді" (1996), "Догвілль" (2003), "Холодна гора" (2003), "Степфордські дружини" (2004), "Перекладачка" (2005), "Чаклунка" (2005), "Вторгнення" (2007), "Золотий компас" (2007), "Австралія" (2008), "Дев'ять" (2009), "Кроляча нора" (2010, номінація на "Оскар") та інші.

У червні 2006 року вона вийшла заміж за кантрі-співака Кейта Урбана.Постери
Ім’я:
20 червня 2021
Ваш коментар