Джон Лассетер


John Lasseter
Дата народження:
12 січня 1957

Рейтинг персони

8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 4

Біографія

Американський продюсер, режисер, сценарист і актор. 

Народився Джон Лассетер у Голлівуді, штат Каліфорнія, США. Ще з шкільної лави займається малюванням, цікавиться анімацією. Закінчивши школу Лассетер, продовжує навчання у Валенсії, в Каліфорнійському інституті мистецтв. Підробляє на студії Уолт Дісней під час літніх канікул. Короткометражні мультфільми "Nitemare" і "Леді і Лампа" (1979) знімає ще під час навчання в інституті. 

Закінчивши інститут, в 1979 році, Джон Лассетер на протязі декількох років працює на студії Діснея. Анімаційні фільми "Лис і мисливська собака" (1981) і "Різдвяна пісня Майка" (1984) створюються при його участі. 

З Едом Кетмуллом - засновником компанії "Pixar", Лассетер знайомиться в 1983 році. Не проходить і року з моменту знайомства, як він стає одним із співробітників відділу комп'ютерної графіки компанії, в якому користується практично необмеженою творчою свободою. Одна з перших його робіт на новому місці, фільм "Люксо молодший" (1986) номінує його на Оскар, який Джон отримає тільки два роки опісля за кращу анімаційну короткометражку "Tin Toy", що вийшла на екрани в 1988 році. 

Спільна робота двох студій, Дісней і Pixar, "Історія Іграшок" (1995) приносить режисерові світову популярність. Картину висувають на Оскар в чотирьох номінаціях. Джон Лассетер за цю роботу був відмічений премією за використання сучасних технологій в мультиплікації. Не менш вдалими виходять і дві подальші роботи Джона: картина відома у російському кінопрокаті як "Життя жуків" і звичайно ж друга частина "Історії іграшок". 

В якості режисера Лассетер працює ще над двома стрічками: "Тачки" (2006) і "Метр і Примарне Світло" (2006), сценарій до кожної з яких він пише самостійно. 

Проте найбільший вклад в історію світового кінематографа Джон Лассетер вносить в якості продюсера. На його "продюсерському рахунку" десятки, без перебільшення великих мультфільмів: "Віднесені примарами" (2001), "Корпорація монстрів" (2001), "В пошуках Немо" (2003), "Ходячий замок" (2004), "Суперсімейка" (2004), "Рататуй" (2007). 

В якості продюсера Джон Лассетер працює і ще над двома картинами, вихід яких намічений на 2009 рік: "Вперед" (2009) і "Принцеса і жаба" (2009).
Ім’я:
21 червня 2021
Ваш коментар