Дженніфер Лі


Jennifer Lee

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Дженніфер Лі (повне ім'я - Дженніфер Мішель Лі) - американська режисер і сценарист на студії «Дісней». Вона є першою жінкою режисером на студії «Дісней» і першою жінкою режисером, робота якої зібрала понад 1 мільярда доларів у прокаті.

Дженніфер народилася в 1971 році в сім'ї Лінди Лі та Саверіо Ребеччі, які проживали в місті Баррингтон. Незабаром батьки розлучилися і Дженіфер зі старшою сестрою Еммі і матір'ю перебралися в Іст-Провіденс в штаті Род-Айленд. Там дівчата закінчили старшу школу і продовжили навчання в університеті Нью-Гемпшира. У 1992 році Лі отримала диплом за спеціальністю англійської мови і поїхала працювати в Нью-Йорк. Там вона займалася дизайном і розробкою ілюстрацій до обкладинок аудікокніг для видавництва «Random House».

В 20-річному віці, після особистої трагедії, Дженніфер зрозуміла, що хоче викладати свої власні історії. В 30 років вона стала студенткою факультету мистецтв Колумбійського університету, де отримала диплом в сфері кіномистецтва. Там вона завела нові знайомства, корисні для її подальших творчих проектів. Одним з таких став Філл Джонстон, з яким Лі працювала над фантастичним комедійним мультфільмом «Ральф» («Wreck-It Ralph»). Після закінчення навчання в 2005 році, Лі залишилася в Нью-Йорку і відточувала отримані навички в якості помічника режисера і продюсера в короткометражному фільмі «Тисяча слів».

Навесні 2011 року Дженніфер запросили в Бербанк на студію «Дісней» взяти участь у створенні мультфільму «Ральф» («Wreck-It Ralph»). Спочатку її робота полягала в розробці декількох сцен стрічки, що мало зайняти 2 місяці, але в процесі Лі умовили співпрацювати з творцями до кінця проекту. Паралельно на тій же студії Дженніфер допомагала писати сценарій для нового проекту - казки «Холодне серце», через деякий час вона була запрошена і в якості співрежисера картини, над якою працювала разом з Крісом Баком. Її завданням було перетворити типово пригодницьку стрічку в легку, веселу і музичну. Для цього Лі тісно співпрацювала з композиторами Робертом Лопезом і Крістен Андерсон-Лопез.

У травні 2014 Дженніфер виступала з промовою у своїй альма-матер, Нью-хемпшірському Університеті. Там їй присвоїли ступінь доктора гуманітарних наук. Режисер зізнається, що найбільшою проблемою в її житті була невпевненість, яку вона борола в собі довгі роки, долаючи життєві перешкоди і «злі подарунки долі». Позбутися від такої «хвороби» - дуже трудомісткий процес, з чим чудово справляється Дженніфер. Завдяки своїм старанням і роботі над собою вона домоглася поваги і визнання себе оточуючими. У 2013 році її праці високо оцінили також і глядачі і строгі критики, а за мультфільм «Холодне серце» нагородили режисера «Оскаром».

У серпні 2014 року в пресі з'явилася інформація про подальші творчі плани режисера. Дженніфер планує екранізувати роман американської письменниці Мадлен Ленглен «Тріщина в часі», написаний в 1962 році. Лі зізнається в одному зі своїх інтерв'ю, що закохана в цю історію вже більше 30 років, і втілити її на екрані стане для неї справжнім заспокоєнням. Проект буде випущений на студії «Дісней» з виконавчим продюсером Кетерін Хенд і Джимом Уітейкером. Також в роботу запущено ще один проект - короткометражна 5-хвилинна стрічка «Frozen Fever» за участю тих же персонажів, які були присутні в повнометражній картині «Крижане серце». Так само як і в попередній стрічці Лі працюватиме в парі з Крісом Баком.

У 1999 році Дженніфер Лі вийшла заміж за Джозефа Монна (пізніше пара розлучилася). У 2003 році Лі народила доньку Агату, з якою зараз живе в Сан-Фернандо. До слова, юна Агата вже бере участь в кінопроцесі, у фільмі «Холодне серце» вона співає пісеньку «Do You Want to Build a Snowman?».
Ім’я:
16 червня 2021
Ваш коментар