Пітер Лепеніотіс


Peter Lepeniotis

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Пітер Лепеніотіс - канадський режисер грецького походження, сценарист, продюсер, актор і аніматор, відомий глядацькій аудиторії як автор мультфільму «Реальна білка» та серіалу «Роботи Болт і Бліп».

Творча кар'єра Пітера почалася в кінці 1990-х років. У 1995 році він дебютував в якості аніматора в мультфільмі «Каспер», створеного режисером Бредом Сірберлінгом. У 1999 році він виступив у складі аніматорів пригодницького анімаційного фільму Джона Лассетера «Іграшкові історії 2», після чого працював помічником аніматора музичного мультфільму студії «Walt Disney Feature Animation» «Фантазія 2000», що отримав премію «Еммі» в номінації за кращі анімаційні спецефекти. Через рік Лепеніотіс працював аніматором візуальних ефектів комп'ютерного мультфільму студії «Walt Disney Pictures» «Динозавр», трилера режисера Чака Рассела «Спаси і збережи» і кримінальної комедії Антуана Фукуа «Bait».

У 2005 році відбувся дебют Лепеніотіса в якості режисера, за власним сценарієм він створив короткометражний мультфільм «Похмура білка», де також виступив як продюсер. У 2006 році Пітер працював аніматором над комп'ютерним мультфільмом «Everyone's Hero», режисерів Крістофера Ріва, Коліна Бреді і Деніела Ст. Піерр.

У 2008 році була завершена друга режисерська робота Лепеніотіса - фантастичний телевізійний мультфільм «Спіймати Санта Клауса», де він виступив одним з режисерів, разом з Джином Чоі ІІ і Джемі Вейзом.

У 2010 році Пітер в тандемі з режисером і художником Тімом Діконом завершили роботу над сімейним мультсеріалом «Роботи Болт і Бліп», який стартував на екранах в листопаді 2011 року. А через рік, у лютому, глядачі змогли подивитися вже повнометражну версію від Дікона і Лепеніотіса за участю тих самих персонажів - пригодницький мультфільм «Болт і Бліп поспішають на допомогу».

Після цього Пітер Лепеніотіс створив короткометражний мультфільм, який пізніше перетворив на повнометражний анімаційний фільм - «Реальна білка», де також виступив в якості співавтора сценарію. На широкі екрани стрічка потрапила 17 січня 2014 завдяки кінокомпаніям «Open Road Films» і «The Weinstein Company». Мультиплікаційна картина припала до смаку великим і маленьким глядачам, за перший тиждень прокату «Реальна білка» отримала передові місця в рейтингах фільмів і хороші касові збори, що дало зелене світло від продюсерів для створення продовження - «Реальна білка 2», в якому Лепеніотіс також виступить режисером і одним із сценаристів. Вихід продовження стрічки на екрани запланований на 15 січня 2016 року.
Ім’я:
03 серпня 2021
Ваш коментар