Джордж Лукас


George Lucas
Дата народження:
14 травня 1944

Рейтинг персони

9.6 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 5

Біографія

Американський сценарист, продюсер, режисер, монтажер, актор й оператор.

Джордж Уолтон Лукас-молодший народився 14 травня 1944 року в Модесто, штат Каліфорнія, США, у родині Дороті Елеанор і власника магазину Джорджа Вальтона Лукас. Із дитинства майбутній сценарист захоплювався машинами, деякий час навіть мріяв стати автогонщиком. Багато часу у шкільні роки Джордж проводив на підземному гоночному треку, тому що вчитися йому було нудно. 12 червня 1962 року Лукас потрапив у аварію - його машину протаранив інший водій, а сам майбутній сценарист мало не загинув. Після цієї події Джордж втратив інтерес до гонок. Лукас відвідував Молодший коледж Модесто, де вивчав антропологію, соціологію та літературу. Пізніше сценарист вступив у Школу кіномистецтва при Університеті Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі. У цей час Джордж почав знімати свої перші фільми, деякі з них навіть отримали чималу популярність. Наприклад, картина "Американські графіті" (1973) здобула 2 номінації на "Оскар".

Дебют Лукаса в кінематографі відбувся двома роками раніше в 1971 зі стрічки "THX 1138".

Всесвітня популярність і любов фанатів прийшла до сценариста завдяки його франшизі "Зоряні війни". У 1977 році вийшов перший фільм серії "Зоряні війни: Епізод 4 – Нова надія", за який Джордж отримав 2 номінації на "Оскар". Пізніше Лукас брав участь у створенні кожної частини франшизи, а епізоди з 1 по 4 навіть режисував.

У 1981 році сценарист став автором ще одного культового всесвіту – мова йде про серію "Індіана Джонс", де він знову був зайнятий у кожній частині франшизи.

Джордж Лукас був одружений з монтажером Марсією Луї Гріффін, але вони розлучилися. Пара удочерила дівчинку Аманду в 1981 році, яка після розлучення батьків залишилася з татом. Пізніше режисер удочерив ще одну дівчинку Кеті й усиновив хлопчика Джетта. У 2013 році Джордж одружився вдруге з главою ради директорів компанії "DreamWorks Animation" Меллоді Хобсон. У пари народилася дочка Еверест.

У 1992 році Лукас отримав премію імені Ірвінга Тальберга.
Ім’я:
27 липня 2021
Ваш коментар