Сет МакФарлейн


Персона - Сет МакФарлейн
Like
Seth MacFarlane
Дата народження:
26 жовтня 1973

Рейтинг персони

9 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 5

Біографія

Сет Макфарлейн - американський актор, режисер, сценарист, продюсер і аніматор, а також музикант з США. Популярність Сету принесли мультсеріали «Гріффіни», «Шоу Клівленда» і «Американський папаша».

Сет Вудбері МакФарлейн народився 26 жовтня 1973 року в місті Кент американського штату Коннектикут у родині викладача коледжу «Kent School» Роналда Мілтона МакФарлейн і Енн Перрі, яка працювала у приймальній комісії того ж коледжу. У Сета є молодша сестра Рейчел, нині відома актриса і сценаристка. Після школи Сет вивчав ази образотворчого мистецтва в школі дизайну «Rhode Island School of Design» у Род Айленді.

Здобувши освіту, МакФарлейн був запрошений на студію «Hanna-Barbera Productions», де обіймав посаду аніматора і сценариста. На цій студії МакФарлейн працював над такими стрічками як «Корівка і Півник», «Ейс Вентура», «Лабораторія Декстера», «Джонні Браво» та багатьма іншими, в яких виступив як сценарист.

Стартом творчої кар'єри Сета можна назвати його перший короткометражний мультфільм «Життя Ларрі», випущений в 1995 році. Незабаром після цього він завершив роботу над продовженням мультфільму - «Ларрі і Стів». Стрічки послужили своєрідним шаблоном для створення популярного мультсеріалу «Гріффіни», над яким Сет працював потім протягом багатьох років. Персонажі веселуна Ларрі і його собаки Стіва так сподобалися продюсером телеканалу «FOX», що вони в 1998 році запропонували Макфарлейну укласти з ними контракт на створення нової мультиплікаційної стрічки з тими ж героями, так на світ з'явилися «Гріффіни». Крім того, що Сет є сценаристом і продюсером серіалу, він також озвучує відразу кількох персонажів - главу сімейства Пітера, собаку Брайана (до слова, це рідний голос Сета), сусіда-маніяка Гленна і малюка Стьюї. МакФарлейн володіє мистецтвом гри на фортепіано і має прекрасний слух і голос, можливо, тому його часто запрошують озвучувати героїв різних анімаційних картин. А крім того Сет обожнює мюзикли, музичні номери в різних варіаціях можна зустріти майже у всіх його роботах.

Паралельно з цим МакФарлейн взявся за створення нового мультсеріалу - «Американський папаша», який стартував на телеканалі «FOX» в 2005 році. Через рік у американської телеаудиторії інтерес до серіалу не пропав, а навпаки, тільки підігрівся, так творцями було вирішено продовжити стрічку ще на два сезони.

Після довгих років роботи аніматором Сет вирішив створити ігровий фільм, і влітку в 2012 році відбулася прем'єра його дебютної комедії «Третій зайвий». Головні ролі в цьому фільмі виконали Марк Уолберг і Міла Куніс, а великого плюшевого ведмедя Теда озвучив сам Сет. Крім того він також працював над сценарієм стрічки. Творці фільму обіцяють, що вже в 2015 році шанувальники зможуть побачити продовження пригод Джона і його друга Теда.

У 2013 році МакФарлейн був ведучим на урочистій церемонії вручення кінопремії «Оскар». В цей же період він працював над своїм наступним фільмом «Мільйон способів втратити голову», який вперше був продемонстрований в травні 2014 року. Сет виступив в якості співавтора сценарію і виконавця головної ролі, а його напарницею по зйомках стала Шарліз Терон.

За свою творчу кар'єру МакФарлейн став багаторазовим володарем премії «Еммі» як творець мультсеріалів і в категорії кращої озвучки героїв, а в 2013 році він був номінований на премію «Оскар» в номінації «краща пісня до фільму» (за фільм «Третій зайвий»).


ПостериІм’я:
15 серпня 2020
Ваш коментар