Терренс Малік


Terrence Malick
Дата народження:
30 листопада 1943

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Американський сценарист, продюсер, режисер, актор і композитор.

Терренс Малік народився 30 листопада 1943 року в Оттаві, штат Іллінойс, США, в родині геолога і менеджера Еміля А. Маліка й Ірени Томпсон. Крім Терренса, в сім'ї було ще двоє синів. У той час як сім'я Маліка жила в Бартлесвіллі, штат Оклахома, він відвідував школу Святого Стівена в Остіні, штат Техас. Вищу освіта майбутній режисер отримував в Гарварді, де вивчав філософію. Після цього ще деякий час навчався в коледжі Магдалени в Окфорді. Потім Терренс повернувся у США і працював журналістом-фрілансером у декількох видавництвах, серед яких "Life", "Newsweek" і "The New Yorker". Уже в 1969 році Малік був викладачем філософії в Массачусетському технологічному інституті. Тоді ж він отримав ступінь магістра мистецтв в Американському інституті кіномистецтва.

Дебют режисера і сценариста в кінематографі відбувся в 1969 році з короткометражки "Лентон Міллс".

70-ті роки ХХ століття для Терренса вже запам'яталися непоганими роботами "Пустки" (1973) і "Дні жнив" (1979). За останній фільм Малік номінувався на головну нагороду Каннського кінофестивалю ("Золоту пальмову гілку") і став "Кращим режисером". Крім того, він міг стати "Кращим режисером" і за версією "Золотого глобуса".

На деякий час режисер і сценарист припинив знімати кіно. Приблизно 10 років він працював над масштабним проектом про Другу світову війну (поступово проект став про Землю), але закинув його, ще кілька років вів життя відлюдника. Тільки в 1998 році у фільмографії Терренса з'явилася картина "Тонка червона лінія", за яку він мав можливість отримати два "Оскара": як "Кращий режисер" і за "Кращий адаптований сценарій".

З 2002 по 2005 роки Малік узяв участь у створенні стрічок "Ведмежий поцілунок" (2002) і "Новий Світ" (2005).

У 2010 році на екрани вийшов фільм "Древо життя", який знову приніс режисерові кілька нагород і номінацій. За цю роботу він міг отримати "Оскар" як "Кращий режисер" і все ж став вдруге лауреатом Канського кінофестивалю, отримавши за своє творіння "Золоту пальмову гілку".

До 2016 року Терренс все-таки закінчив свій довгобуд з 80-их років ХХ століття, який вийшов під назвою "Подорож часу".

Терренс Малік був тричі одружений: з Джил Джейкс, з Мішель Моретт і з Александрою В.Б. Малік. З останньою жінкою шлюб триває до сьогодні. У пари є четверо дітей.

Ім’я:
23 квітня 2021
Ваш коментар