Джеймс Менґолд


James Mangold
Дата народження:
16 грудня 1963

Рейтинг персони

9 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Американський режисер, сценарист, продюсер і актор.

Джеймс Менголд народився 16 грудня 1963 року в Нью-Йорку, штат Нью-Йорк, США, в родині єврейських художників Сільвії Пілмак Менголд і Роберта Менголд. Джеймс відвідував старшу школу Вішінгтонвілля, після закінчення якої навчався режисурі в Каліфорнійському інституті мистецтв. На третьому курсі Менголду надійшла пропозиція від Александра Маккендріка навчатися акторській майстерності в театральній школі "CalArts".

У 1985 році режисер почав свою кар'єру на студії Уолта Діснея, де став співавтором кількох проектів, але йому там не сподобалося і незабаром повернувся в Нью-Йорк. Після цього він поступив на магістратуру в Колумбійський університет у Нью-Йорку, який закінчив зі ступенем магістра образотворчих мистецтв з режисури.

Першим самостійним проектом Джеймса на великому екрані став фільм "Важкий" 1995 року, для якого він став режисером і сценаристом.

До кінця ХХ століття Менголд в тих же ролях виступив в картинах "Поліцейські" (1997) і "Перерване життя" (1999).

У 2001 році в фільмографії режисера і сценариста з'явилася стрічка "Кейт і Лео", а роком опісля він навіть спробував себе як актор у фільмі "Милашка" Роджера Камбла.

2003 рік у кар'єрі Джеймса запам'ятався відмінною картиною під назвою "Ідентифікація", для якої він уже був тільки режисером.

У 2005 році на екрани вийшла на цей момент остання сценарна робота Менголда, яка у нас відома як "Переступити межу". Після цього американець виступав тільки в ролі режисера або продюсера.

З 2007 по 2013 роки з періодичністю в три роки виходили нові стрічки Джеймса: "Поїзд на Юму" (2007), "Лицар дня" (2010), "Росомаха: Безсмертний" (2013).

17 лютого 2017 року на Берлінському кінофестивалі відбудеться прем'єра нового фільму режисерства Менголда під назвою "Логан". Крім того, для цієї роботи він також частково працював над сценарієм.

Джеймс Менголд перебуває у шлюбі з продюсером Кеті Конрад.
Ім’я:
30 липня 2021
Ваш коментар