Майкл Манн


Michael Mann
Дата народження:
05 лютого 1943

Рейтинг персони

9 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 3

Біографія

Американський режисер, сценарист, продюсер і оператор.

Народився в Чикаго, Іллінойс, США.

Манн поступає на філологічний факультет університету Вісконсіна, але пізніше хлопець вирішує спробувати свої сили у кіно і вирушає в Лондонську Міжнародну Кіношколу. Там він знайомиться і співпрацює з молодими Аланом Паркером, Рідлі і Тоні Скоттами. Манну вдатся створити невелику студію, де він разом з колегами починає виробництво рекламних роликів для телебачення. Заробивши небагато грошей, Майкл вирішив спробувати зняти фільм у жанрі кінодокументалістики. Він їде до Франції, знімає знамениті травневі події 1968 року і пропонує каналу NBC фільм "Повстання". Наступна документальна картина Манна "Янпурі" виграє головний приз кінофестивалю у Каннах у категорії неігрового кіно.

У 1972 році молодий режисер повертається в США і починає плідну і тривалу, як з'ясується пізніше, співпраця з телебаченням. У 1977 і 1978 роках він знімає годинні епізоди для серіалу "Жінка-поліцейський" і пише сценарії для популярного шоу "Старскі і Хатч", а в 1979-му дебютує художнім телефільмом "Ієрихонська миля". Дебют визнається вдалим, Манн отримує приз Гільдії американських режисерів.

У 1981 році на екрани кінотеатрів виходить картина "Злодій", стихія Манна – кримінальні розбірки, круті парубки і чесні поліцейські, доказом чому став феноменальний успіх серіалу "Поліція Майамі. Відділ вдач" (1984-1989), де режисер виконує роль виконавчого продюсера.

У 1992 році режисер екранізує роман Фенімора Купера "Останній з могікан". У 1995 році знімає кримінальну драму "Сутичка", наступним проектом став фільм "Своя людина" з Аль Пачино і Расселом Кроу в головних ролях. Картина була висунута на здобуття премії "Оскар" по ряду центральних номінацій.

Попрацювавши у жанрі драми в 2004 році Майкл Манн повертається до старого доброго трилера. На екрани виходить "Співучасник". У 2005 році Манн приступає до зйомок кіноверсії серіалу "Поліція Майамі. Відділ вдач".

Був номінований на чотири премії "Оскар" за фільми "The Aviator" (2004), "The Insider" (1999) - три номінації.

Ім’я:
23 квітня 2021
Ваш коментар