Міріам Марґуліс


Miriam Margolyes
Дата народження:
18 травня 1941

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Британська актриса.

Маргуліс народилася в Оксфорді в 1941 році в сім'ї лікаря Джозефа Маргуліса і його дружини, інвестора в нерухомості Рут (у дівоцтві Уолтерс). Її сім'я має єврейське коріння, а її предки іммігрували до Англії з Білорусії. Середню освіту вона отримала в рідному Оксфорді, а коледж відвідувала в Кембриджі, де також стала брати участь в театральних постановках акторської клубу «Footlights».

Кар'єра.

Завдяки своєму отличительному голосу першу роботу Маргуліс отримала в якості актора озвучування. На ранніх етапах своєї кар'єри вона озвучувала звуковий запис м'якої порнографії, а також її голосом говорили персонажі японських мультсеріалів, показаних на британському телебаченні. Її безпосередній акторський дебют відбувся на телебаченні в 1965 році, де наступні десять років вона знімалася в різних телесеріалах.

У 1975 році Маргуліс дебютувала в кіно в маловідомій британській картині «Rime of the Ancient Mariner», знятої за поемою Кольріджа «Поема про старого моряка». Першого успіху вона досягла набагато пізніше - в 1988 році актриса отримала хороші відгуки критиків за роль Флори Фінчінг в драмі за романом Чарльза Діккенса «Крихітка Дорріт». Проривом для неї став 1993 рік (актрисі тоді вже було 52 роки), коли за роль місіс Мінготт Маргуліс в фільмі Мартіна Скорсезе «Епоха невинності» Маргуліс була удостоєна премії «BAFTA». У 1990-х Маргуліс часто працювала знову в якості актриси озвучування. У 1995 році її голосом говорила коллі в комедії «Бейб: Чотириногий малюк» і бабуся Роузі в «Балто», в 1996 - тітка Спондж в мультфільмі «Джеймс і гігантський персик», а в 1998 - сваха в «Мулан».

У 2001 році актриса стала кавалером Ордена Британської імперії з позначкою «за внесок в драматичне мистецтво». У 2002 році Міріам Маргуліс виконала роль професора травологіі Помони Стебло в другому фільмі про пригоди Гаррі Поттера - «Гаррі Поттер і Таємна кімната». Знову в цій ролі актриса з'явилася в 2011 році у фільмі «Гаррі Поттер і Дари Смерті: частина 2». У 2006 році актриса виконала роль мадам Моррібль в лондонській постановці мюзиклу «Зла», а в 2008 році повторила свою роль і на Бродвеї.

Особисте життя.

Міріам Маргуліс є відкритою лесбіянкою, і вже більше 40 років не розлучається зі своєю партнеркою Хезер. Крім акторської кар'єри вона активно займається благодійністю, особливо в фондах глухих і сліпих людей.

Ім’я:
15 січня 2021
Ваш коментар