Кармен Маура

Увійти через
Реєстрація
 
Кармен Маура
 
Кармен Маура (Carmen Maura)
Дата народження: 15 вересня 1945 1945-09-15
Біографія
 

Іспанська актриса.

Народилася в Мадриді, Іспанія. 

Працювала директором галереї мистецтв, а в 25 років почала грати в кафе-театрі і кабаре. Завоювала популярність в якості  ведучої телепередачі "Цим вечором", виступала на телебаченні і як драматична актриса. 

У великому кіно Маура дебютувала ще в 1969 році в короткометражному фільмі "El espіritu". Але до кінця 70-х знімалася мало, часто в епізодах, поки не звернула на себе увагу глядачів і режисерів в комедіях "Паперові тигри" і "Чорна рука". 

На початок 80-х актриса досягає статусу національної зірки, про що свідчать соціологічні опитування, що виявили особливу прихильність до актриси серед жіночого населення: товари, що рекламуються нею по ТБ, мають незмінний попит, а це один з найважливіших показників популярності в Іспанії. 

Секрет успіху Маури - в ідеальному збігу зовнішності і акторського амплуа, в можливості для глядачів легко поставити себе на її місце. Тільки місце це як правило незавидне: завалена домашньою роботою мати небагатого сімейства ("За що мені це?", 1984), стара діва що бореться з пізніми бажаннями ("Нянька"), та інші "жінки на межі нервового зриву" - роль кинутої коханцем актриси в одноіменному фільмі Педро Альмодовара в 1988 принесла Маурі міжнародне визнання і загальноєвропейський приз "Фелікс". 

Еше одного "Фелікса" вона отримала в 1990 році за роль не дуже талановитої співачки, що збунтувалася проти франкістів, що заставляли її виконувати образливий для полонених поляків номер, і загинула на сцені, в стрічці Карлоса Саури "Ай, Кармела!" (1990). На батьківщині ці дві роботи актриси удостоєно премії "Гойя". 

Маура - одна з улюблених актрис Педро Альмодовара. Їх співпраця почалася в 1980 році на фільмі "Пепі, Лусі, Бом і всі інші дівчата" (1980). Люблять Мауру і французькі режисери: останніми роками вона працювала з Етьєном Шатільєзом, Жан-Пьєром Мокі, Андре Тешине.

Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
10.0 / 10 Голосів: 1
Коментарі
 
Ім’я
17 липня 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговоренняfk tw