Джеймс МакЕвой


James McAvoy
Дата народження:
21 квітня 1979

Рейтинг персони

9.6 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 23

Біографія

Шотландський актор театру і кіно. 

Народився в Глазго, Шотландія, Великобританія. Повне ім'я - Джеймс Ендрю МакЕвой

Коли хлопчикові було сім років, батьки Джеймса і його сестри Джой (вокалістка в шотландській групі "Streetside") вирішили розлучитися. На останніх родинних зборах було вирішено залишити Джой з матір'ю, а Джеймса відправити на виховання до бабусі з дідусем. Всю свою юність, відвідуючи католицьку школу, Джеймс мріяв стати священиком. 

У кіно дебютував роллю в фільмі режисера Девіда Хеймана "Сусідня кімната" (1995). Після чого Джеймс поступив в Королевську Шотландську Академію Музики і Драми, яку закінчив в 2000 році. 

Перший успіх прийшов до Джеймса разом з роллю в телевізійному міні-серіалі "Брати по зброї" (2001, продюсер Стівен Спілберг). Роллю міжнародного маштабу стала участь в серіалі "Діти Дюни" (2003), де він зіграв Літо Атрейдес II, в тому ж році Джеймс з'явився в ще одному серіалі - "Велика гра". 

В 2004 році на екрани вийшли дві картини за участю молодого актора - "Уімблдон" і "Усередині себе я танцюю". В 2005 році взяв участь в серіалі каналу ВВС "Шекспір на новий лад" і картині "Хроніки Нарнії: Лев, чаклунка і чарівна шафа". 

Наступними проектами за участю МакЕвоя стали картини "Пенелопа" (2006) і "Останній король Шотландії" (2006, номінація на премію BAFTA ). За роль у фільмі цього ж року "Потрапити в десятку" Джеймс був нагороджений призом "Нова зірка" на церемонії вручення призів Британської кіноакадемії (BAFTA). 

В 2007 році МакЕвой знявся в двох високо оцінених критиками картинах - це фільми "Джейн Остін" і "Спокута". За роль у фільмі "Спокута" Джеймс був номінований на премії "Золотий глобус" і "BAFTA". 

Серед інших робіт актора у кіно такі фільми як "Особливо небезпечний" (2008), "Останнє воскресіння" (2009), "Змовниця" (2010), "Люди Ікс: Перший клас" (2011) та інші. 

Одружений на актрисі Енн-Марі Дафф, 16 червня 2010 року у подружжя народився син, якого назвали Брендан.Постери
Ім’я:
24 червня 2021
Ваш коментар