Мартін МакДона


Martin McDonagh
Дата народження:
26 березня 1970

Рейтинг персони

9 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Англійський сценарист, режисер і продюсер ірландського походження.

Мартін МакДона народився 26 березня 1970 року в районі Камбервелл у Лондоні, Англія, Великобританія, у родині ірландських емігрантів прибиральниці та робочого-будівельника. У сценариста є брат Джон. Згодом батьки хлопців переїхали на Батьківщину в Голуей, графство Голуей, Ірландія, а самі брати залишилися в Лондоні. Коли їм виповнилося 16 років, почали отримувати допомогу з безробіття. Джон пробував себе в ролі письменника, що надихнуло й Мартіна до проб пера. Багато його перших творів не хотів брати жоден редактор. Так було до 1997 року, коли п'єсу МакДона "Красуня з Лінена" поставили на самому Бродвеї. Крім того, вона принесла сценаристу кілька великих театральних премій. Із цього почалася велика театральна кар'єра Мартіна, за яку він встиг створити чимало якісних постановок, які полюбилися глядачам.

Дебют МакДона в кінематографі відбувся в 2004 році відразу з короткометражки "Шестизарядний", за яку він отримав свій поки єдиний "Оскар".

Повнометражна фільмографія сценариста і режисера налічує цілих 3 відмінних картини: "Залягти на дно в Брюгге" (2007, номінація на "Оскар"), "Сім психопатів" (2012), "Три білборда на кордоні Еббінгу, Міссурі" (2017, номінація на "Оскар").
Ім’я:
21 червня 2021
Ваш коментар