Юен МакҐрегор


Ewan McGregor
Дата народження:
31 березня 1971

Рейтинг персони

9.5 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 21

Біографія

Шотландський актор, сценарист і продюсер. 

Народився в Кріффі, Шотландія, Великобританія.

Повне ім'я - Еван Гордон МакГрегор

Батько Джеймс Чарльз Стюарт МакГрегор працював вчителем фізкультури і шкільним консультантом по вибору професії. Мати Керол Діана Лоусон викладала в школі для дітей-інвалідів. З раннього дитинства Еван відвідував недільну школу. Там, у церкві, він вперше взяв участь в любительському спектаклі. 

Мрія стати актором виникла ще в дев'ятирічному віці. Причин було декілька: він знаходився під враженням від фільмів дядька (Деніс Лоусон), захоплювався старими чорно-білими стрічками 30-х. 

В 1987 році Еван поїхав у Перт, де спробував влаштуватися в трупу місцевого репертуарного театру. Оскільки у нього не було ні досвіду, ні профільної освіти, йому відмовили. Проте в театрі, де у той час ставили "Подорож до Індії", був брак статистів, і Еван зіграв в постановці одного з індусів. Таким був його дебют на професійній сцені. Потім його все-таки прийняли на роботу в театр, але не як актора, а працівником сцени. 

Пропрацювавши в театрі шість місяців, Еван провів рік, вивчаючи в коледжі драматичне мистецтво. Влітку 1989 року Еван закінчив курс і відправився до Лондона, де зробив спробу поступити в Королівську академію драматичного мистецтва, але не пройшов  і став студентом менш престижного учбового закладу — Школи музики і драми Гілденхолла. 

Навчання продовжилося три роки. В 1993 році, незабаром після випуску відбувся дебют Евана на телебаченні — завдяки зусиллям свого агента Лінді Кінг він отримав головну роль рядового Міка Хопера в міні-серіалі "Помада на твоєму комірці". 

У тому ж році він дебютував у кіно, отримавши невелику роль в драмі "Людські слабкості". Далі послідувала роль честолюбного Жюльєна Сореля в міні-серіалі "Червоне і чорне" — екранізації одноіменного класичного роману  Стендаля. 

Поки йшли зйомки серіалу, початкуючий режисер Денні Бойл запропонував Евану взяти участь у його першому кінофільмі, і це знайомство, результатом якого стали три спільні проекти, зробило ключовий вплив на розвиток кар'єри актора. Так в 1994 році МакГрегор знявся в трилері "Неглибока могила". Далі послідувало декілька менш помітних робіт. Після телефільму "Переслідуючи" Еван в 1995 році знявся в ролі наркоділера Діна в драмі "Блакитний сік" і взяв епізодичну участь в серіалі "Королівський адвокат Кавана". 

Популярність прийшла до актора в 1996 році, після того, як він знявся у Денні Бойла в екранізації культового роману сучасного шотландського письменника Ірвіна Уелша. Це була кримінальна драма з елементами чорної комедії "На голці". За цю роль Еван отримав премію "BAFTA" за кращу чоловічу роль. 

Роль  МакГрегора в голлівудському фантастичному фільмі "Зоряні війни. Епізод I. Прихована загроза" кардинальним чином відрізнялася від інших його проектів. Картина мала величезний успіх: вона зібрала майже мільярд доларів, потрапивши на п'яте місце у списку лідерів кінопрокату всіх часів. 

Окрім цього актор зіграв в 1999 році ще дві ролі — банківського клерка Ніка Лісона в кримінальній драмі "Аферист" і розвідника Стівена Уілсона в містичному трилері "Свідок". 

У наступні три роки актор працював дуже продуктивно, і практично всі його картини цього періоду були високо оцінені критиками і глядачами. У травні 2001 року на кінофестивалі у Каннах відбулася прем'єра фільму-мюзиклу "Мулен Руж!", де Еван зіграв роль бідного романтика-поета Крістіана, закоханого в куртизанку Сатін. Фільм зібрав більше 60-ти кіновинагород. 

Другим фільмом року для Евана стала військова драма Рідлі Скотта "Падіння "Чорного яструба". В 2003 році він з'явився в трьох фільмах. Першою стала романтична ретрокомедія "До біса любов!", потім була випущена британська драма "Молодий Адам", за роль Еван отримав другу премію "BAFTA". Третім фільмом 2003 року для МакГрегора стала "Крупна риба" — фантастична трагікомедія знаменитого Тіма Бартона.   

Серед інших проектів МакГрегора такі картини як "Острів" (2005), "Залишся" (2005), "Міс Поттер" (2006), "Мрія Кассандри" (20070, "Провокатор" (2008), "Список контактів" (2008), "Ангели і демони" (2009), "Амелія" (2009), "Я люблю тебе, Філліп Моріс" (2009) та інші.Постери
Ім’я:
19 червня 2021
Ваш коментар