Володимир Меньшов


Владимир Меньшов
Дата народження:
17 вересня 1939

Рейтинг персони

7 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 3

Біографія

Російський актор, режисер, сценарист і продюсер. 

Володимир Меньшов народився в Баку, Азейбарджан.  

У школу Володимир пішов в Архангельську, куди батька перевели працювати в 1947. У 1950 батька перевели на роботу до Астрахані, і юність Меньшова пройшла на берегах Волги. Телевізор був рідкістю, єдиним вікном у великий світ був кінематограф. Фільмів знімалося небагато, і кожен з них Володя дивився не по одному разу. Інтерес до кіно ставав усе більш осмисленим, цілеспрямованим: від колекціонування фотографій з фільмів Меньшов перейшов до читання журналів і книг по кіномистецтву, до спеціальної мистецтвознавчої літератури. 

Закінчивши школу зі срібною медаллю, один відправився до Москви штурмувати Інститут кінематографії. З першого разу поступити не вдалося, і, повернувшись до Астрахані, у вересні 1957 він пішов працювати на завод імені Карла Маркса учнем токаря, щоб за рік грунтовно підготуватися до іспитів і набратися життєвого досвіду. Підготовка до вступ в інститут розтягнулася на 4 роки: за цей час Меньшов попрацював і токарем, і на шахті у Воркуті, і матросом на водолазному катері в рідному Баку, і числився в трупі Астраханського театру імені Кірова актором допоміжного складу. Лише у 1961 він став студентом акторського факультету школи-студії МХАТ. 

У 1965 закінчив Школу-студію ім. В. Неміровича-Данченко при МХАТі, в 1970 — аспірантуру при кафедрі режисури у ВДІКу (майстерня М. Ромма). Запрошувався у журі Вищої ліги КВН. 

У кіно дебютував роллю у фільмі "Щасливий Кукушкін" (1970). Одна за одною послідували картини "Солоний пес" (1973), "Остання зустріч" (1974), "Власна думка" (1976). Список Меньшова налічує більше 40 ролей – у фільмах "Перехоплення" (1986), "Кур'єр" (1986), "Місто Зеро" (1989), "Російський регтайм" (1993), "Щоб вижити" (1993), "Віддушина" (1991), "Нічна варта" (2004), "Зупинка на вимогу – 2" (2001), "Льодовиковий період" (2002), "Час збирати каміння (2005), "Денна варта" (2005) та ін. Багато з них полюбилися критикам і глядачам, але все одно Меньшов відноситься до своїх акторських робіт як до хобі, головна справа його життя – кінорежисура.  

В якості режисера дебютував картиною "Розіграш" (1976), успіх картини, особливо у молоді, перевершив всі очікування. В 1978 році почалися зйомки фільму "Москва сльозам не вірить". Сценарій, який написав Валентин Чорних, пропонувався багатьом відомим режисерам, але історія фабричної дівчини, що перетворюється врешті-решт на директора цієї самої фабрики, нікого не зацікавила.  

Меньшов же не малою мірою переробив сценарій, переписав сцени, що вже були, ввів нові епізоди, персонажі. Фільм не сходив з екранів кінотеатрів, його купили більше ста країн, він завоював призи на безлічі міжнародних кінофестивалів, творці фільму отримали Державну премію СРСР. На довершення всього Американська академія кіномистецтва в 1981 році назвала фільм "Москва сльозам не вірить" кращим іноземним фільмом року і присудила йому премію "Оскар".  

Серед інших режисерських робіт Меньшова фільми "Любов і голуби" (1984), "Ширлі-мирлі" (1995) і "Заздрість богів" (2000).  

Лауреат Всесоюзного кінофестивалю в номінації "Призи за акторську роботу" за 1973 рік.

Головний приз "За вклад в комедію" - VI відкритий Російський фестиваль "Посміхнися, Росія!" (2005 рік).

 

 
Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар
Светлана, Полтава
Светлана, Полтава 27 вересня 2016 16:52
0
Мощный режиссер! Оскара просто так не дадут. Спасибо за фильмы Розыгрыш, Москва слезам не верит, Любовь и голуби, Ширли-мырли и Зависть богов. Как актер нравится в фильме Где находится нофелет, много ролей тренеров, в  Ночном дозоре и т.д. Талантливый человек! Многие его упрекают, что снял жену в Зависти Богов-а молодец! Сыграла Алентова правдоподобно. А то, что русских история со сбитым пассажирским  самолетом при Рейгане ничему не научила, то теперь уже никого  и не удивляет во всем мире. Таких совестливых мужиков как Меньшов в России сейчас поискать! И дочка у них хорошая. Понравилась во Все мужики сво... и как ведет передачи свои. Всех благ семейству!)
.