Ідіна Мензел


Персона - Ідіна Мензел
Like
Idina Menzel
Дата народження:
30 травня 1971

Рейтинг персони

6 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

 Американська актриса театру, кіно і телебачення, співачка і автор пісень.

Ідіна Кім Мензел (вона відкинула букву «t» з прізвища зі зміною вимови вже в зрілому віці) народилася 30 травня 1971 року в єврейській родині в Нью-Йорку, США. Її предки приїхали в Америку з Росії та Східної Європи. За її власним твердженням, вона з раннього дитинства мріяла стати співачкою. З 8 років займалася вокалом, в коледжі брала участь в аматорських театральних постановках. Свою співочу кар'єру Ідіна початку під час навчання в Нью-Йоркському університеті (який вона закінчила зі ступенем бакалавра в області драматичного мистецтва) з виступів на весіллях. У 1995 вона, скориставшись весільним «мертвим сезоном», пройшла прослуховування на роль актриси Морін Джонсон в офф-бродвейському мюзиклі Джонатана Ларсона «Богема».

У 1996 році в цій же ролі Ідіна дебютувала на Бродвеї. Перша роль принесла їй першу номінацію на «Тоні» (за «кращу жіночу роль другого плану в мюзиклі»). Незважаючи на успіх «Богеми», Мензел на кілька років пішла з Бродвею, взявши участь в декількох офф-бродвейських постановках - мюзиклі Ендрю Ліппі «Дика вечірка», «Літо 42-го» та концертної постановки мюзиклу Голта Макдермотом «Волосся» (всі - 2000). У 2001 році Ідіна отримала роль принцеси Амнеріс в мюзиклі Елтона Джона і Тіма Райса «Аїда».

У 2003 році Мензел пройшла прослуховування на роль Ельфаби в мюзиклі Стівена Шварца «Зла». Понад рік вона виходила на сцену в ролі, яка принесла їй велику кількість нагород, в тому числі «Тоні» за кращу жіночу головну роль в мюзиклі. З вересня по грудень 2006 року Мензел виконувала роль Ельфаби в лондонській постановці мюзиклу «Зла». Останньою за часом театральної прем'єрою Мензел є офф-бродвейський мюзикл Майкла Джона Лакьюзи «Подивися, що я хочу побачити» (2005).

Ідіна зіграла в декількох фільмах, в тому числі в екранізації мюзиклу «Богема» (2005), в якій вона знялася разом з п'ятьма іншими акторами з прем'єрного складу, повторивши свою сценічну роль. У 1998 році Рей Чарльз запросив Ідіна до участі в записі альбому «Геній і друзі» (альбом вийшов після смерті музиканта). Також у Ідіна випущено три сольних студійних альбоми і один концертний. 28 лютого 2013 року був офіційно оголошено повернення Ідіна на сцену Бродвею. Вона зіграє роль Елізабет в новому мюзиклі Тома Китта і Брайана Йорки If / Then.Ім’я:
10 квітня 2020
Ваш коментар