Стефані Мейєр


Stephenie Meyer
Дата народження:
24 грудня 1973

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Американська письменниця і сценарист. 

Сучасна американська письменниця. Народилася в  Хартфорді, штат Коннектикут. У 1995 р. закінчила Брігхемський молодіжний університет (штат Юта), отримавши ступінь бакалавра за фахом "Англійська мова". 

За словами Мейєр, 2 червня 2003 р. вона побачила уві сні двох закоханих, що сидять на лугу. Хлопець-вампір, не дивлячись на щире відчуття, жадає випити крові своєї коханої, смертної дівчини... З цього сну згодом виріс роман "Сутінки". Після цього сну згодом виріс роман "Сутінки". Після декількох невдалих спроб пристроїти роман Мейєр нарешті підписала з видавництвом "Літтл, Браун і К" контракт на три книги, згідно з яким їй виплачувався гонорар в 750 тисяч доларів. 

Роман, призначений в першу чергу для підліткової аудиторії, вийшов в США осінню 2005 р. і мав великий успіх (п'яте місце в національному списку бестселерів). Кожен наступний рік Мейєр випускала по одному сіквелу — "Новий місяць" (2006) "Затьмарення" (2007), "Breaking Dawn" ("Світанок") (2008). 

У травні 2008 р. Мейєр випустила перший роман для дорослої аудиторії — "The Host" ("Носій"). 21 листопада 2008 р. вийшла в прокат екранізація "Сутінків". 

Не дивлячись на змішані відгуки в пресі, книги Мейєр отримали серед молодіжної аудиторії культовий статус і були перекладені на 20 мов, включаючи і російську.
Ім’я:
25 липня 2021
Ваш коментар