Микита Міхалков


Никита Михалков
Дата народження:
21 жовтня 1945

Рейтинг персони

7.8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 5

Біографія

Російський актор, режисер, сценарист і продюсер. 

Народився в Москві, Росія. 

В 1956-1959 роках Микита Міхалков вчився в Центральній музичній школі при Московській консерваторії по класу фортепіано, займався в театральній студії при Драматичному театрі імені Станіславського. 

У кіно Міхалков почав зніматися в 14 років. В 1960 році зіграв роль школяра у фільмі Василя Ординського "Хмари над Борськом", в 1961 році — у фільмі Генріха Оганесяна "Пригоди Кроша". У 18 років зіграв одну з головних ролей у фільмі Георгія Данелія "Я крокую по Москві" і заспівав там донині популярну одноіменну пісню, після чого здобув широку популярність. 

В 1963 році поступив у Театральне училище імені Щукіна. Разом з ним на курс поступила в училищі і 19-річна майбутня зірка радянського кіно Анастасія Вертинська. Через два роки вони одружилися, у них народився син-Степан. Цей шлюб незабаром закінчився розлученням. В 1966 році був виключений за зйомки у кіно (студентам в той час це заборонялося). 

В 1971 році закінчує режисерський факультет ВДІКа (майстерня Михайла Ромма). Свій перший короткометражний фільм "...А я їду додому" Міхалков зняв в 1968 році, а його дипломною роботою стала картина "Спокійний день в кінці війни" (1970). 

У віці 27 років був покликаний на військову службу, в 1972-1973 роках проходив її на Камчатці на атомному підводному флоті, на флагманському крейсері ТОФ "Михайло Кутузов". Після демобілізації, Міхалков одружується вдруге - на манекенниці Тетяні Соловьєвій, з якою познайомився ще до армії. 

Першою помітною режисерською роботою Микити Міхалкова став фільм "Свій серед чужих, чужий серед своїх" (1974). Десятиліття 1974-1984 рр. прошло для Міхалкова дуже плідно. Майже щорік на екрани країни виходять його фільми, вони отримують міжнародне визнання, завойовують безліч призів на міжнародних і всесоюзних фестивалях. 

Також на рубежі 1980-х років Міхалков багато і успішно знімається. Найвідоміші його ролі: "Сибіріада" - режисер Андрій Міхалков-Кончаловський (1979), "Вокзал для двох" (1983), "Жорстокий романс" (1984) та інші. 

В 1984 році Микиті Міхалкову привласнено звання народного артиста РРФСР. 

В кінці 80-х Міхалков створює продюсерське об'єднання  "Студія ТріТе" (Творчість, Товариство, Праця), яке успішно працює і до цього дня. Першим фільмом, створеним за участю цього об'єднання, стала картина Міхалкова "Урга - територія любові" (1991). Картина мала великий успіх на міжнародних кінофестивалях і була номінована на премію "Ніка" в 5 категоріях і на премію "Оскар" в номінацію "Кращий іноземний фільм". 

З січня 1992 року Микита Міхалков — член президії Російського міжнародного фонду культури. 21 травня 1993 року Микита Міхалков був обраний головою правління Російського фонду культури. 

В 1993 році Міхалков випустив фільм "Ганна. Від 6 до 18", що розповідає про життя його дочки Ганни. В 1994 році зняв фільм "Стомлені сонцем". Фільм отримав безліч винагород включаючи Гран-прі кінофестивалю у Каннах і "Оскар" за кращий іноземний фільм. В 1999 році виходить фільм "Сибірський цирульник".  

Останніми роками зіграв яскраві ролі у фільмах "Статський радник" Філіппа Янковського, "Піжмурки" Олексія Балабанова і "Персона нон грата" Кшиштофа Зануссі

В 2007 році Микита Міхалков отримує винагороду — "Спеціальний лев" 64-го Венеціанського кінофестивалю за фільм "12" і вклад у кіномистецтво. 

В 2010 році на екрани виходить продовження "оскароносної" картини Міхалкова - "Стомлені сонцем. Предстояння".
Ім’я:
26 липня 2021
Ваш коментар
Гість
Гість 28 вересня 2016 11:14
0
Неприємний маніпулятор, його декламації - гидота  в угоду Кремлю і самозакоханість барчука. Все заради грошей. Мистецтво закінчилося на Втомлених сонцем-1. А фільм про старшу дочку-це знущання з  психики дитини, бридко дивитись, як він з неї вичавлював щось. Як чую його нявкаючий тембр- вимикаю.
.