Саманта Мортон


Samantha Morton
Дата народження:
13 травня 1977

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Англійська актриса, режисер, сценарист і продюсер.

Саманта-Джейн Мортон народилася 13 травня 1977 року в Ноттінгемі, Ноттінгемшир, Англія, Великобританія. Мама Памела була робітницею заводу, а батько Пітер – поетом і членом Соціалістичної робітнчої партії. Через 3 роки після народження дочки, батьки розлучилися, а Саманта разом з братом і сестрою залишилися з батьком. На жаль, Пітера не особливо цікавили діти, тому майбутня актриса часто жила в притулках і в прийомних сім'ях.

Коли Саманті було 13 років, вона перевелася зі звичайної школи в дитячу акторську школу Central Junior Television Workshop, де провчилася ще 3 роки.

Дебют Мортон в кінематографі відбувся в 1991 з участі в 4 епізодах серіалу "Солдат Солдат". Через 2 роки після цього вона переїхала в Лондон, де почала грати на сцені Королівського придворного театру.

У 1995-1996 роках Саманта брала участь в 12 епізодах серіалу "Банда золота".

На самому початку ХХІ століття актриса зіграла в картині Вуді Аллена "Солодкий і бридкий". За роль у цій стрічці Мортон вперше удостоїлася номінації на "Оскар" за "Кращу жіночу роль другого плану", але не отримала заповітну статуетку. У тій же номінації вона була номінована на премію "Золотий глобус".

У 2002 році була перша більш-менш відома в широких колах робота Саманти. Нею стала роль у фільмі "Особлива думка", де головну роль зіграв Том Круз.

Двома роками потому Мортон знову удостоїлася номінації на "Оскар" за "Кращу жіночу роль" в картині "В Америці", але знову не отримала нагороду. Крім того, в тому ж 2004 році вона зіграла в стрічці "Розпусник" разом з Джонні Деппом.

За 2007 рік варто згадати участь актриси в двох фільмах: "Золотий вік" і "Контроль". В останньому Саманта навіть зайняла одну з головних ролей.

2012 рік у кар'єрі Нортон запам'ятався не з кращого боку: крім участі в ледь фінансово вдалому фільмі "Джон Картер", була ще й гра в провальній картині "Космополіс".

17 листопада 2016 року світ побачить екранізація книги Дж.К.Роулінг "Фантастичні тварини і де вони мешкають", де одну з ролей (Мері Лу) виконала Саманта Нортон.

Саманта заручена з режисером Гаррі Холмом, від якого має двох дітей. Старшу доньку Есме вона народила ще від актора Чарлі Крід-Майлза, з яким Нортон розлучилася на ранньому терміні вагітності.
Постери
Ім’я:
22 січня 2021
Ваш коментар