Кілліан Мерфі


Cillian Murphy
Дата народження:
25 травня 1976

Рейтинг персони

9.7 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 18

Біографія

Ірландський актор театру і кіно.

Народився в Дугласі, Корк, Ірландія.

Він - старший з чотирьох дітей в сім'ї педагогів: його батько працює в Ірландському Департаменті освіти, а мати викладає французьку мову в школі.

Сім'я була музичною і Кілліан з дитинства захоплювався музикою, плекаючи мрію стати рок-зіркою. Грав у декількох групах, найсерйознішою з яких можна вважати "The Sons of Mr. Green Genes". Кілліан писав для групи пісні, грав на гітарі і співав. В 1996 році звукозаписуюча компанія "Acid Jazz label" запропонувала колективу контракт, але батьки хлопців не дозволили їм його підписати, злякавшись, що недосвідчені виконавці будуть поневолені безжальної музичною індустрією.

Закінчивши коледж (Presentation Brothers College Cork), Кілліан вступив до Університету Корка, на юридичний факультет, де незабаром став грати в студентському театрі. Спочатку акторська гра була для Кілліана тільки засобом розваги, але пізніше він вирішив, що бути актором набагато цікавіше, ніж адвокатом.

Закинувши навчання, Мерфі наполегливо ходив на прослуховування в Corcadorca Theatre Company, і врешті-решт, його наполегливість була винагороджена: його взяли на роль Свіна в постановці Енди Уолша "Диско-Свині". Це була дуже популярна в Ірландії сучасна п'єса про двох асоціальних підлітків та їх дикувате кохання. Професійний дебют Кілліана відбувся в тому ж 1996 році в Cork's Triskel Theatre. Спочатку планувалося показувати спектакль кілька тижнів, але він мав такий успіх, що постановка вирушила на Дублінський Крайової Фестиваль, де отримала першу премію, а гра Кілліана зібрала масу захоплених рецензій.

П'єсу також вивозили на гастролі до Великобританії і в 2001 році зробили кіноверсію, запросивши Кілліана на головну роль. Фільм "Диско-свині" мав успіх у Європі, був названий "кращою картиною про сучасне молоде покоління". Однак дебют Мерфі у кіно відбувся значно раніше, ще в 1998 році Кілліан зіграв невелику роль у фільмі "The Tale of Sweety Barrett". Після чого послідували ролі в таких картинах як "Сонячний опік" (1999), "На краю" (2001) та інших.

Хоча картина "Диско-свині" зробила Мерфі відомим у рідній Ірландії та сусідній Британії, по той бік Атлантики його ім'я було порожнім звуком, поки не вийшов фільм "28 днів потому" (2002). Роллю в цьому фільмі молодий актор зміг справити на Голлівудських продюсерів враження своєю акторською майстерністю.

Після невеликих ролей в картинах "Дівчина з перловою сережкою" (2003) і "Холодна гора" (2003) Мерфі, нарешті, отримав перепустку в ряд обраних: - роль злодія у фільмі "Бетмен: Початок" (2005). У тому ж 2005 році у фільмі "Нічний рейс" Кілліан зіграв ще одного злодія - посібника терористів, чарівного шантажиста Джексона Ріппнера. Персонаж вийшов яскравим, незабутнім і викликав набагато більший інтерес, ніж головна, вкрай позитивна, героїня.

Роль в картині "Сніданок на Плутоні" (2005) принесла акторові масу самих позитивних відгуків і номінацію на "Золотий Глобус" в категорії "кращий актор мюзиклу / комедії". В 2006 році Кілліан зіграв у патріотичній картині Кена Лоуча "Вітер, який гойдає верес", що отримала пальмову гілку на Каннському кінофестивалі.

Серед інших робіт актора у кіно, ролі в таких фільмах як "Розрив" (2003), "Пекло" (2007), "Надивившись детективів" (2007), "Заборонене кохання" (2008), "Темний лицар" (2008), "Пікок" (2009), "Початок" (2010), "Відступ" (2011), "Час" (2011), "Червоні вогні" (2012) та інші.
Постери
Ім’я:
26 січня 2021
Ваш коментар
Гость
Гость 22 січня 2015 19:01
0
Я его люблю!
.