Eдді Мерфи


Eddie Murphy
Дата народження:
03 квітня 1961

Рейтинг персони

9.4 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 7

Біографія

Американський комедійний актор народився  в Бруклінi (Нью-Йорк) в сім'ї поліцейського. Батько помер, коли хлопчикові було 8 років, але Еді пощастило з вітчимом, який за звичайним дитячим кривлянням розгледів талант і не заважав пасинку самореалізовиваться. 

У 15 років Еді вже смішив публіку в молодіжних клубах - виступав як актор розмовного жанру, з авторськими мініатюрами. У 19 років уклав контракт з NBC на ведення популярного телешоу "Прямий ефір в суботу увечері", а через пару років дебютував в своїй першій поліцейській комедії "48 годин".

Успіх Мерфі перевершив всі чекання, популярність молодого актора переросла в славу. 

Чи грає він хороших хлопців або поганих, завжди ясно, що в глибині душі він чистий голуб і далі дрібного шахрайства ніколи не зайде, а у виконанні закону лоб розіб'є, але правди доб'ється. Мерфі - афро-амеріканський Джеки Чан, привабливий простак, який не сильний в словах, не чваниться своєю силою і спритністю, але в якого все врешті-решт виходить.

Студія "Paramount" раніше чорних не любила, і режисер Мартін Брест довго уламував босів запросити Мерфі на роль Акселя Фоулі. "Поліцейський з Беверлі Хиллз" став самою касовою комедією і увійшов до десятки найприбутковіших стрічок всіх часів. Успіх супроводив Мерфі і у фільмі "Золотий хлопчик" (1986) М. Рітчи, що був модною сумішшю східної магії, містики і кунгфу. 

Гігантські прибутки дозволили Мерфі заснувати власну фірму "Еді Мерфі Продакшнз". З того часу актор став активно допомагати негритянським кінематографістам. 

Коли критики пишуть про Еді Мерфі, то майже ніколи не згадують про те, що він красивий, привабливий, що у нього хороша фігура. І це сповна з'ясовно, тому що акторський темперамент Еді Мерфі затуляє все: "Його сліпуча і широка, як радіатор студебеккера, посмішка, розкішний, такий, що нагадує ослячий крик, сміх, немов оголошення того, наскільки він повний життям", писала про нього газета "Вашингтон пост".

Його жвавість, міміка, фонтануюча енергія буквально зачаровують публіку, а винахідливості в комічних епізодах воістину немає межі, що і заставляє говорити про "феномен Мерфі" в кіно.Постери
Ім’я:
08 травня 2021
Ваш коментар