Сем Нілл


Sam Neill
Дата народження:
14 вересня 1947

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Новозеландський актор, режисер, сценарист і продюсер. 

Народився  в місті Ома, Північна Ірландія. 

Він став другим сином Дермота Нілла, армійського офіцера, випускника престижних військових учбових закладів Харроу-Скул і Королівської військової академії Сандхерст, новозеландця в третьому поколінні (після війни він служив в Північній Ірландії), і його дружини-англійки, Прісцилли. Сім'я володіла компанією "Нілл і Ко", що займалася продажем спиртних напоїв в Новій Зеландії. 

Нілл з сім'єю повернувся в Нову Зеландію в 1954 році, де відвідував англіканську школу-інтернат для хлопчиків "Крайстс-коледж" в Крайстчерчі. Після цього він поступив в Кентерберійський університет , де вивчав англійську літературу, там же він вперше виступив як актор. Далі він продовжив навчання в Університеті королеви Вікторії у Велінгтоні, де отримав ступінь бакалавра мистецтв по англійській літературі. 

Після університету працював в театрі "New Zealand Players". Протягом шести років був монтажером, актором, режисером і сценаристом Новозеландської національної кіностудії. Його першим фільмом став "Телефонний етикет" (1974), в якому він виступив у всіх чотири своїх іпостасях. 

Після непомітних робіт у новозеландському кіно в якості режисера і актора Нілл отримав свою першу головну роль в новозеландському фільмі "Сплячі пси" 1977 року. Далі він знявся в ще декількох австралійських фільмах. 

На початку 1980-х Нілл здобув популярність у Великобританії, завдяки ролям в декількох драмах, таких як "Айвенго", і головній ролі в серіалі "Рейлі: король шпигунів", за яку отримав першу номінацію на "Золотий глобус". 

Сем Нілл відомий своїми ведучими і другорядними ролями в таких відомих (в основному американського виробництва) картинах, як "Мертвий штиль" (1989), "В гонитві за "Червоним жовтнем" (1990), "Піаніно" (1993), "Сирени" (1994), "Парк юрського періоду" (1993), "Горизонт подій" (1997), "Тарілка" (2000) і "Парк юрського періоду" (2001). 

В кінці 80-х років Нілл повернувся до Австралії, де і живе по сьогоднішній день. В даний час він знімається у кіно по всьому світу. Є власником крупної виноробні Two Paddocks в провінції Отаго. Офіцер Ордену Британської імперії. 

В 1983 році у нього народився син Том від новозеландської актриси Лізи Харроу, а в 1990 році — дочка Олена від гримера Норіко Ватанабе, на якій Нілл одружувався в 1989 році.Постери
Ім’я:
16 червня 2021
Ваш коментар