Крістофер Нолан

Увійти через
Реєстрація
 

Крістофер Нолан
 
Крістофер Нолан (Christopher Nolan)
Дата народження: 30 липня 1970 1970-07-30
Біографія
 

Англо-американський режисер, сценарист і продюсер.

Освіту здобув у Лондонському університеті, де вивчав англійську літературу. У 1989 році короткометражка Нолана "Тарантелла" демонструється на одному університетському кінофестивалі в США.  Незабаром Нолан знімає дві короткометражні картини "Крадіжка" і "Doodlebug". Фільм "Крадіжка" був показаний на кінофестивалі у Кембріджі в 1996 році.

У 1998 році Крістофер Нолан знімає свій перший повнометражний фільм "Переслідуючий" (Following). "Переслідуючий" був нагороджений в Роттердамі і незалежному американському кіноогляді "Slamdance". Продюсеры звернули увагу на талановитого новачка, а сам Нолан вже щосили працював над сценарієм трилера "Моменто". Фільм заснований на короткій розповіді Джонатана Нолана, молодшого брата Крістофера. "Моменто" став одним з найгучніших незалежних проектів 2000 року. Фільм отримав безліч винагород різних кінофестивалів, претендував на "Оскар" і "Золотий Глобус" в номінації "кращий сценарій".  

Наступним фільмом режисера став рімейк шведської картини "Бессониця". Завдяки пильній увазі з боку кіностудій, Нолану не складає труднощів знайти кошти на свою нову роботу, цього разу історичну кінострічку "Престиж". В черговий раз Крістофер працює над сценарієм разом зі своїм братом. На екрани "Престиж" виходить лише в кінці 2006 року, оскільки до цього, Нолан береться до роботи над кінокоміксом про "Бетмена". 

У 2005 році режисер закінчує роботу над своїм першим повноцінним блокбастером. На екранах кінотеатрів  фільм "Бетмен: Початок" з'являється літом цього ж року. Не збираючись зупинятися на досягнутому, Нолан приступає до роботи над черговим продовженням "бетменіади" "Темний лицар". Сценарій для цієї картини брати Нолани розробляють спільно. Фільм вийшов на екрани в 2008 році і мав великий успіх.

Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
9.0 / 10 Голосів: 11
Коментарі
 
Ім’я
25 квітня 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговоренняfk tw