Едвард Нортон


Edward Norton
Дата народження:
18 серпня 1969

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 3

Біографія

Актор.

Едвард Нортон народився в Бостоні, штат Массачусетс, але виріс в місті Колумбія, штат Меріленд. У п'ять років Едвард зацікавився театром, незабаром почав займатися в Оренстейновской Колумбійської школі театрального мистецтва і у вісім років дебютував на сцені в місцевій постановці.

Едвард Нортон закінчив середню школу Уайлд Лейк в 1985 році, потім Єльський університет в 1991 році зі ступенем бакалавра з історії. У Єлі Нортон, як і раніше займався театром. Він відвідував безліч факультетів, хоча драматичний ніколи не був для нього профілюючим. Едвард також вивчав японську мову і відвідував популярну школу англійської мови NOVA Group. Відразу після отримання диплома він відправився в Японію, де працював в компанії свого діда Enterprise Foundation. І тільки кілька років потому, в 1994 році, повернувшись в Нью-Йорк, Едвард вирішив відмовитися від звичної роботи і повністю присвятити себе акторській кар'єрі.

Підробляючи офіціантом, Нортон грав на декількох театральних сценах Нью-Йорка і в підсумку був прийнятий в трупу New York Signature Theater Company, членом ради директорів якої він є в даний час.

Дебютом в кіно для Нортона став фільм «Первісний страх» (1996), де він зіграв молодого в'язня социопата. За цю роль він отримав премію Золотий Глобус і був номінований на премію Оскар, як кращий актор другого плану. Згодом його неодноразово номінували, в тому числі і на кращу чоловічу роль за роль у фільмі про неонацистів «Американська історія Ікс», а за участь в екранізації роману Чака Паланіка «Бійцівський клуб» Едвард ні номінований на серйозні кінонагороди, проте до нього прийшла всесвітня слава.

Останнім часом він грав самого себе в експериментальному комедійному телесеріалі «Стелла». Також здобув схвалення критиків за роль прокаженого короля в фільмі «Царство Небесне». У 2000 році він дебютував як режисер, знявши комедію «Зберігаючи віру». Своєю грою у фільмі «Ілюзіоніст» 2006 року він знову заслужив позитивні відгуки критиків. У 2008 році Едвард зіграв Брюса Беннер у фільмі «Неймовірний Халк».

У 2014 році виконав роль бродвейського актора в чорній комедії «Бёрдмен». Робота Нортона удостоїлася вкрай високих оцінок світової кінопреси і безлічі нагород.
Постери
Ім’я:
19 січня 2021
Ваш коментар