Рашид Нугманов


Дата народження:
19 березня 1954

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Казахстанський режисер, сценарист і продюсер. 

Народився в Алма-Аті, СРСР, Казахстан. 

В 1977 році закінчив Казахський політехнічний інститут за фахом архітектура. В 1984 році поступив на режисерський факультет ВДІКа в майстерню Сергія Соловьєва. 

У кіно дебютував в якості режисера короткометражного фільму "Йя-Хха" (1986). "Йя-хха!" відразу ж привернула увагу до молодого казахського режисера. Фільм завоювали ряд винагород різних фестивалів. 

Будучи студентом третього курсу, він отримав з "Казахфільму" пропозицію зайняти крісло режисера фільму "Голка" (1988)  за сценарієм молодих авторів Бахита Килібаєва і Олександра Баранова

Фільм мав оглушливий успіх. Ні режисер, ні актори, ні начальники "Казахфільму" цього не чекали. Держкіно СРСР привласнило "Голці" 1-шу категорію і випустило її в широкий прокат з прем'єрою в тисячу екранів, фільм зайняв друге місце по зборах в 1989 р.  "Голка" побувала на декількох кінофестивалях, отримала приз на КФ "Золотий Дюк", Головний приз на МКФ в Нюрнберзі. 

В 1993 році вийшла картина "Дикий Схід" - жюрі МКФ пригодницьких фільмів у Валенсьенне на чолі з Річардом Лестером присудило "Дикому Сходу" свій головний спеціальний приз. 

В 1989 році Рашид Нугманов обраний Першим секретарем Союзу кінематографістів Казахстану. 

З 1993 року живе у Франції, в місті Тур — одружився на француженці і поїхав жити до неї. 

З 1998 року займається політичною діяльністю. У 2007 році в Казані отримав свідоцтво про дворянську гідність (рід татарських князів Мамлєєвих по материнській лінії). 

У грудні 2009 року початків зйомки розширеної версії фільму "Голка. Ремікс" (2010).
Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар