Лупіта Нйонґо


Lupita Nyong'o
Дата народження:
01 березня 1983

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Лупіта Ніонго - мексиканська актриса, режисер і продюсер кенійського походження, володарка премії «Оскар», відома широкій аудиторії кіноглядачів за роллю у фільмі «12 років рабства».

Лупіта народилася 1 березня 1983 року в Мексиці в сім'ї вихідців з Кенії, де і пройшли ранні роки її життя. Батько дівчини, Пітер Анйанг Ніонго, був професором Найробського університету, а також займав пост сенатора західнокенійкого округу Кисуму і міністра планування та національного розвитку. Після переїзду в США Ніонго освоювала ази акторської професії в Єльському університеті, закінчивши який вона отримала ступінь бакалавра мистецтв. У той же самий час Лупіта підробляла на зйомках голлівудських кінофільмів в якості асистента, а також брала участь у театральних постановках.

Творча кар'єра Лупіти Ніонго почалася в 2005 році, коли вона виступила в якості помічника продюсера гостросюжетної драми Фернандо Мейреллеса «Відданий садівник». У 2008 році вже як актриса Лупіта брала участь у фільмі «Іст-Рівер», а ще через рік стала режисером, продюсером і монтажером документальної стрічки «У моїх генах» (2009). У тому ж 2009 році Ніонго зіграла роль Ейри в південноафриканському міні-серіалі «Шуга».

Справжній успіх очікував Лупіту в 2013 році, коли на екранах вперше продемонстрували біографічну драму виробництва Америки і Великобританії «12 років рабства», зняту режисером Стівом МакКуїном за мотивами автобіографії Соломона Нортапа. Прем'єра драми відбулася 30 серпня на кінофестивалі в Телуриду, після чого її творці за свої старання були нагороджені безліччю призів на престижних кінофестивалях. «12 років рабства» був номінований на «Золотий глобус», «Оскар», премій Британської кіноакадемії, а критики і преса з різних куточків світу не раз у своїх статтях називали твір найкращим фільмом року. Лупіта Ніонго за свою роль рабині Петсі (один з лідируючих персонажів фільму) отримала визнання в професійних колах і була нагороджена премією «Оскар» у категорії за найкращу жіночу роль другого плану в 2014 році.

Наступною роллю актриси стала Гвен з детективного бойовика режисера Хауме Кольет-Серра «Повітряний маршал», прем'єра якого відбулася в Парижі 27 січня 2014. Разом з Лупітою на знімальному майданчику працювали Ліам Нісон і Джуліанна Мур, які виконали головні ролі в цій картині. У тому ж 2014 актриса удостоїлася звання найкрасивіших жінок, посівши перше місце щорічного рейтингу за версією журналу «People» (квітень 2014).

У 2015 році в світі кінематографа планується вихід на екрани нового пригодницького фільму «Книга Джунглів» по знаменитому добутку Редьярга Кіплінга від режисера Джона Фавро, в якому Ніонго озвучить одного з персонажів (Ракша). Також відомо, що актриса займається зйомками у фантастичному бойовику Джей Джей Абрамса «Зоряні війни: Пробудження сили», крім неї у фільмі будуть задіяні такі актори, як Харрісон Форд, Енді Серкіс, Донал Глінсон і багато інших.Постери
Ім’я:
15 червня 2021
Ваш коментар