Клайв Овен


Clive Owen
Дата народження:
03 жовтня 1962

Рейтинг персони

8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 6

Біографія

Британський актор.

Народився в місті Ковентрі, Великобританія. Лауреат премії BAFTA і "Золотий глобус" (обидві — в 2005 році). 

З 13 років Клайв грав в молодіжному театрі. Проваливши чергові шкільні іспити, він було поступив у лондонську школу драматичного мистецтва "Маунтвью", проте, будучи упевнений в тому, що лише жива гра на сцені може зробити з нього справжнього актора, залишив її і повернувся до Ковентрі. Він почав виступати в молодіжному театрі і провів близько двох років у пошуках роботи. 

Зрозумівши що подальше перебування в Ковентрі безперспективне, в 1984 році він поступив у Королівську академію драматичного мистецтва в Лондоні. Після випуску в 1987 році молодого актора прийняли в трупу лондонського театру "Young Vic". Там він з'явився в двох шекспірівських постановках. 

У 1987 році Оуен дебютував на телебаченні, отримавши невелику роль в детективному серіалі "Малята Рокліффа".  У 1988 році він вперше з'явився на екрані в одній з головних ролей в дебютній картині Бібан Кідрон "Вжик!", проте широку популярність у себе на батьківщині отримав після того, як зіграв привабливого афериста Стівена Крейна в серіалі "Законник" (1990). Тоді ж він отримав роль Джона Ріда в телевізійній екранізації історичного романа Річарда Додріджа Блекмора "Лорна Дун" (1990). Впродовж декількох років актор багато і продуктивно працював на телебаченні, знімаючись у фільмах і серіалах. 

В той же час він непогано зарекомендував себе на театральній сцені, з'явившись в 1994 році в п'єсі Ноеля Коуарда "Плани на життя" в постановці лондонського театру "Донмар Уейрхауз", а опісля декілька років досяг успіху в ролі письменника-невдахи Дена в спектаклі по п'єсі Патріка Марбера "Близькість" в Королівському національному театрі. 

У 1997 році актор був зайнятий в досить провокаційному проекті — драмі "Потяг", яка була удостоєна винагороди кінофестивалю у Каннах. Гра Оуена була високо оцінена критиками, які визнали, що він блискуче впорався з роллю. 

У 1999 — 2000 роках Оуен був зайнятий переважно на телебаченні. І лише 2001 рік можна назвати початком періоду "блокбастерів" з його участю. У 2001-2002 роках Клайва можна було побачити в "Госфорд Парку" Роберта Олтмана, а також в "Ідентифікації Борна". У 2003 році Оуен склав пару Анджеліне Джолі в стрічці "За межами Кордонів". 2004 рік ознаменувався справжнім проривом Клайва на головні ролі – він зіграв Короля Артура в одноіменному проекті Джері Брухкаймера, а також увійшов до складу зоряного квартету "Робертс-Портман-Лоу" в екранізації спектаклю "Близькість" за роль в цьому фільмі він отримав премію "Золотий глобус" як кращий актор другого плану. Був номінований на "Оскар" за цю ж роль.Постери
Ім’я:
23 вересня 2021
Ваш коментар