Тім Піготт-Сміт


Tim Pigott-Smith
Дата народження:
13 травня 1946
Дата смерті:
07 квітня 2017

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Англійський актор кіно і телебачення.

Його кар'єра почалася в 1971 році, коли він виконав невелику роль в епізоді «Кігті аксонів» телесеріалу «Доктор Хто». До 1984 року виконував невеликі ролі. Успіх і премію BAFTA TV Пиготт-Сміту принесла одна з головних ролей в міні-серіалі «Скарби корони». Двічі за свою кар'єру актор знявся в екранізації роману Елізабет Гаскелл «Північ і Південь»: в 1975 році - в ролі Фредеріка Хейла і в 2004 році - в ролі його батька Річарда Хейла. Пізніші роботи Пиготт-Сміта на телебаченні включають телесеріали «Льюїс», «Абатство Даунтон» і «Війна Фойла». Останньою роботою актора стала екранізація п'єси Майка Бартлетта «Король Карл III», зйомки якої проходили в жовтні-листопаді 2016 року і до прем'єри якої він не дожив всього місяць.

Пігот-Сміт активно знімався в кіно. У його фільмографії входять такі картини, як «Олександр», «Чотири пера», «V - значить вендета», «Аліса в країні чудес», «Сходження Юпітер» та багато інших.

У театрі Тім Пиготт-Сміт багато грав в шекспірівських п'єсах і грецьких трагедіях. Його дебют в Королівської шекспірівської компанії відбувся в 1974 році в трагедії «Цімбелін». У 2009 році він грав роль Кеннета Лея в п'єсі «Enron» про скандал з банкрутством цієї енергетичної компанії. У 2014 році він зіграв роль Чарльза в п'єсі «Король Карл III» в театрах Алмейда і Уіндхемс, а рік по тому повторив її на Бродвеї в театрі Music Box. За своє виконання Пиготт-Сміт був номінований на премію Лоуренса Олів'є і Тоні в номінації «Кращий актор». Всього за місяць до смерті Тіму Пиготт-Сміту був подарований титул офіцера Ордена Британської Імперії за заслуги в галузі театру.
Ім’я:
16 вересня 2021
Ваш коментар