Крістофер Пламмер


Christopher Plummer
Дата народження:
13 грудня 1929
Дата смерті:
05 лютого 2021

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Канадський актор і продюсер. 

Народився в Торонто, провінція Онтаріо, Канада. 

У дитинстві серйозно займався музикою і збирався стати піаністом, але захопився театром і став брати участь в шкільних спектаклях. Для того, щоб набратися досвіду, Пламмер їздив по Канаді з трупою Канадського репертуарного театру. У 1954 році отримав свою першу серйозну роль в нью-йоркській постановці п'єси Сомерсета Моема "Вірна дружина". 

З моменту свого дебюту в Нью-Йорку в 1954 році він грав головні класичні ролі в багатьох престижних Бродвейських постановках, у тому числі, в Cyrano (1973) і Barrymore (1997), за які він отримав нагороду Tony, а пізніше – виконав роль Короля Ліра в Лінкольн-центрі (2004). У 2007 Пламмер виконав головну роль в Бродвейській постановці "Збереш бурю"/ "Inherit the Wind" (2007), отримавши за неї сьому по рахунку номінацію Tony. 

Він є провідним актором Британського Національного Театру під управлінням Сера Лоуренса Олівьє, Королівської шекспірівської компанії під управлінням Сера Пітера Холла

Серед його багаточисельних нагород – Британська нагорода за кращу роль Evening Standard Best Actor Award і одна номінація на неї, дві нагороди і шість номінацій на Еммі, нагорода Genie за "Вбивство за наказом" /"murder by Decree", і номінації на Genie за "Ділетант"/"amateur", "Impolite", і "Бліззард"/ "Blizzard". 

У 1968 за наказом Королеви Єлизавети II йому присвоєно звання Кавалера ордена Канади, еквівалентне почесному рицарському званню в Англії . Він також отримав нагороду Генерала-губернатора Life Achievement Award, степінь почесного доктора мистецтв в Juilliard School в Нью-Йорку і ступінь почесного доктора в п'яти провідних університетах Канади. Пламмер був включений в Театральний зал слави (1986) і Алею слави Канади (1999).  У 2009 році очікується вихід автобіографії In Spite of Myself: A Memoir.

За роль Льва Толстого у фільмі «Останнє воскресіння» (2009) Крістофер Пламмер номінувався на премії «Оскар» і «Золотий глобус», але програв Крістоферу Вальцу. Перевтілення в 75-річного гомосексуала Гела, вмираючого від раку, в трагікомедії «Початківці» (2010) принесло Пламмеру перші статуетки премій «Оскар», «Золотий глобус», «Незалежний дух» і BAFTA.

Помер 5 лютого 2021 року в своєму будинку в місті Вестон, штат Коннектикут у віці 91 року.Постери
Ім’я:
03 серпня 2021
Ваш коментар