Лінн Ремсі


Lynne Ramsay
Дата народження:
05 грудня 1969

Рейтинг персони

9 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Шотланська кінорежисерка, сценаристка, продюсер та кінооператор.

Лінн Ремсі народилася 5 грудня 1969 року в Глазго, Шотландія. Вивчала техніку й мистецтво фотографії в технологічному коледжі Нейпіра в Единбурзі. У 1995 році закінчила британську Національну школу кіно і телебачення у Біконсфілді (Бакінгемшир, Англія). З 2002 року Лінн Ремсі заміжня за музикантом Рорі Стюартом Кіннером.

Як режисер повнометражного проекту Лінн Ремсі дебютувала в 1999 році, знявши за власним сценарієм фільм «Щуролов». (англ. Ratcatcher). Фільм «Морверн Каллар» вийшов через три роки, у 2002-му; як і «Щуролов», він був відзначений цілою низкою різних кінопремій. Фільми Лінн Ремсі відмічені тематикою дитинства та підліткового періоду, а також темами горя, що повторюються, провини і смерті та їхніми наслідками. У них мало діалогів та явної сюжетної експозиції, натомість вони використовують зображення, яскраві деталі, музику та звуковий дизайн для створення власних світів.

У квітні 2013 року Лінн Ремсі входила до складу міжнародного журі на 66-му Каннському кінофестивалі, очолюваного Стівеном Спілбергом. У 2015 році вона була членом журі головного конкурсу на 72-му Венеційському кінофестивалі.

Фільм Лінн Ремсі 2017 року «Тебе ніколи тут не було» входив до основної конкурсної програми 70-го Каннського міжнародного кінофестивалю, змагаючись за головний приз — «Золоту пальмову гілку». Ремсі отримала приз за найкращий сценарій до фільму, а виконавець головної ролі Хоакін Фенікс — приз за найкраще виконання чоловічої ролі.
Ім’я:
31 липня 2021
Ваш коментар