Джо Ранфт - біографія, фільмографія та фото Джо Ранфт - Kino-teatr.ua

Київ
язык
Увійти через
facebook google

Джо Ранфт


Персона - Джо Ранфт
Like
«Joe Ranft»
Дата народження:
13 березня 1960
Дата смерті:
16 серпня 2005

Біографія

  Американський сценарист, художник-мультиплікатор, режисер та актор.

Народився у місті Пасадена, штат Каліфорнія. З дитинства Джо захоплювався анімацією та кінокомедіями. Після закінчення середньої школи Monte Vista High School 1978 року, Джо вступив до Каліфорнійського інституту мистецтв (CalArts), де навчався разом з Джоном Лассетером та Бредом Бердом. Через два роки його студентський фільм "Хороший гумор" привернув увагу аніматорів компанії Disney, після чого Джо отримав від них запрошення на роботу.

Починаючи з 1980 року Джо працює сценаристом та художником розкадровки на студії Disney. Одночасно з цим він починає виступи з групою імпровізаторів під назвою «The Groundlings». Наприкінці 1980-тих років Джо Ранфт як сценарист приймає участь у створенні таких мультфільмів як «Олівер і Компанія», «Король Лев», «Красуня і чудовисько». У цей період він починає працювати над мультфільмами «Відважний маленький тостер» (1987 рік) та «Джеймс і гігантський персик» (1996 рік).

1991 року Джо Ранфт зустрічаєтся знову з Джоном Лассетером на студії Pixar. Разом з Ендрю Стентон та Пітом Доктером вони починають працювати над першим повнометражним 3D мультфільмом в світі Історія іграшок, за який Джо Ранфт отримав номінацію на «Оскар». Починаючи з 1995 року Джо виступає як співавтор сценарію до багатьох спільних проектів студій Disney та Pixar. Окрім цього він усе частіше починає брати участь в озучуванні мультфільмів. На честь Джо один із персонажів мультфільму «Корпорація монстрів», якому він подарував свій голос, отримав ім'я Дж.Дж.Ранфт (J.J.Ranft). В одному з інтервь'ю Джо зізнався що його улюблені письменники Курт Воннегут, Хантер С.Томпсон та Томас Вулф. 1985 року Джо одружився з Сью Беррі. Він мав двох дітей - Джордана та Софію.

Джо Ранфт загинув 16 серпня 2005 року в автокатастрофі. Автомобіль, в якому він їхав, втратив керування і пробивши захисне огородження впав у гирло річки Наварро з висоти приблизно 40 метрів. На момент смерті Джо працював над двома мультфільмами — «Тачки» і «Труп нареченої», які в подальшому були присвячені його пам'яті. 2006 року Джо посмертно отримав нагороду «Легенда Діснею».


Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
0 / 10 Голосів:


Ім’я
17 вересня 2019
Ваш коментар