Лін Рено


Персона - Лін Рено
Like
Line Renaud
Дата народження:
02 липня 1928

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Французька актриса і співачка.

Дочка водія вантажівки і стенографістки, Лін Рено зайнялася музикою завдяки батькові, трубачу місцевого духового аматорського оркестру. У сім років вона взяла участь в конкурсі любителів, підкоривши всіх своїм виразним співом. Батько Лін Рено брав участь у Другій світовій війні. Залишившись в рідному селі, родина виявилася повністю ізольована від суспільного життя, і освітою дівчинки займалися її бабуся і прабабуся. Дівчинкою Лін довелося пережити драматичний розстріл фашистами сусідських старих і юнаків на сільській площі у відповідь на удари руху Опору. Після цієї трагічної сторінки її життя Лін Рено ще під час війни потайки подала документи до консерваторії Лілля, не підозрюючи, що там набирають на навчання класичному співу. Але помилка виявилася не марною. Перед екзаменаційною комісією вона заспівала дуже популярний в той час блюз відомого французького композитора Луї Гаст (фр. Louis Gasté), і підкорений її співом директор лілльского радіо запропонував Лін Рено вакансію співачки. Лін Рено взяла тоді псевдонім Жаклін Рей.

Після переїзду в Париж Лін Рено чекав міжнародний успіх. Її запрошували зніматися і співати в Англії. Вона співала в знаменитому «Мулен-Руж» і користувалася приголомшливим успіхом у американців, завдяки чому отримала запрошення на роботу в Нью-Йорку і Лос-Анджелесі, а потім і в Канаді. Партнерами Лін Рено були Джонні Карсон, Дайна Шор, Дін Мартін і Ед Салліван. До Франції Лін Рено повернулася зіркою ревю «Казино де Парі» в Лас-Вегасі. У 1976-1979 роках у віці за 50 Лін Рено успішно поставила там своє п'яте і останнє подання. У 1994 році помер чоловік Лін Рено композитор Лулу Гаст, що стало великим ударом для актриси. Лін Рено стійко перенесла цей удар долі і з головою поринула в роботу в театрі, домігшись нових творчих успіхів. Вона також багато знімалася в кіно і на телебаченні. У червні 1999 року в віці 94 років помирає мати Лін, дуже близький їй чоловік.

Лін Рено продовжує залишатися і зараз однією з найбільш затребуваних актрис і співачок Франції. 8 листопада 2010 року вийшов новий сольний альбом Лін «Rue Washington», в який були включені в тому числі дуети з Джонні Халлідея (Ce monde est merveilleux) і Мілен Фармер (C'est pas l'heure). На 24 і 25 травня 2011 року заплановано концерти Лін Рено в паризькій Олімпії.


ПостериІм’я:
01 квітня 2020
Ваш коментар