Джон Рідлі


John Ridley

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Джон Рідлі - сценарист, продюсер і режисер, автор семи опублікованих романів, найостанніші з яких «What Fire Can not Burn from Warner Books» і «The Drift from Knop». Був номінований на «Оскар».

Джон народився в 1965 році в місті Мілуокі штату Вісконсін, США. Виріс в Мекині. Навчався у вищій школі Homestead в Мілуокі. Після закінчення школи вивчав азіатські мови і культуру в університеті Нью-Йорка.

Вперше занурився у світ кінематографа на початку 1990-х. Рідлі став співавтором сценарію комедійного серіалу «Принц з Беверлі-Хіллз» з Уіллом Смітом у головній ролі. Сам він також виконав невелику роль. Його також можна було побачити в теле-шоу «Добрий день, Лос-Анджелес!».

У 1997 році перший роман Рідлі «Stray Dogs» перетворився на сценарій художнього фільму «Поворот», поставлений режисером Олівером Стоуном. У головних ролях цього трилера знялися знамениті Шон Пенн, Дженіфер Лопез, Нік Нолті, Джон Войт та інші імениті актори. Джон також виступив як співпродюсер картини (разом з Деном Халстедом, Клейтоном Таунсендом, Біллом Брауном та іншими). У тому ж 1997 виходить дебютна режисерська робота Джона, поставлена ним за власним сценарієм - кримінальний трилер «Холод в серці».

За свою творчу кар'єру Рідлі встиг написати 17 сценаріїв, 4 з яких втілив в фільми самостійно як режисер. З його розповіді було знято фільм «Три королі» (1999), перетворений на кінотвір Девідом О. Расселом, комедійний бойовик «Таємний брат» (2002), що став фільмом завдяки Малкольму Д. Лі, військова драма «Червоні хвости» (2012), знята режисером Ентоні Хемінгуейем, драма «12 років рабства» Стіва МакКвіна, в сценарії якої Рідлі виклав історію життя Соломона Нортапа. У 2014 році сценарний талант Джона Рідлі оцінили критики з усього світу та нагородили майстра «Оскаром» за кращий адаптований сценарій.

В вересні 2013 року відбулася прем'єра чергового фільму Рідлі. Ним стала біографічна драма «Джиммі Хендрікса», сюжет якого знайомить глядачів з історією життя великого видатного гітариста на самому його початку творчої кар'єри. Рідлі виступив відразу в декількох іпостасях: став режисером, сценаристом та виконавчим продюсером картини.

Зараз сценарист працює над картиною Тимура Бекмамбетова «Бен-Гур» і пише сценарії до драматичного серіалу «Американський злочин» для каналу ABC.
Ім’я:
05 серпня 2021
Ваш коментар