Джеффрі Раш


Geoffrey Rush
Дата народження:
06 липня 1951

Рейтинг персони

8.8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 5

Біографія

Австралійський актор і продюсер. 

Народився в Тувумбі, Квінсленд, Австралія. Повне ім'я - Джеффрі Рой Раш

Після розлучення батьків, разом з матір'ю переїхав до Брісбена. Раш здобув освіту в Університеті Квінсленда, де вивчав мистецтво, і після його закінчення в 1970 році був прийнятий на роботу в Театральну компанію Квінсленда. 

Через п'ять років, встигнувши з'явитися в декількох постановках, Джеффрі поїхав до Франції і два роки вдосконалював акторську майстерність в школі легендарного міма Жака Лекока. В 1977 року він повернувся до Австралії і продовжив театральну кар'єру. Вона склалася більш ніж успішно, принісши Рашу ряд різних театральних премій. 

Раш дебютував у кіно на початку 80-х. Його першим фільмом стала кримінальна мелодрама під назвою "Обман" (1981), а наступного року послідувала музична комедія "Зоряна хвороба". Ролі актора в цих картинах були другорядними і не принесли йому популярності. 

Перша серйозна картина — біографічна драма "Блиск" (1996) — обернулася великим успіхом і зіграла ключову роль у розвитку його кінокар'єри. Її сюжет був заснований на історії життя талановитого піаніста Девіда Хельфготта, за виконання ролі якого Раш отримав премії  "Оскар", "Золотий глобус" і  ряд інших престижних кіновинагород. 

З цієї миті актор почав приділяти театру менше уваги і активно знімався у кіно. Значну частину його робіт складають костюмовані, історичні і біографічні фільми — "Знедолені" (1998), "Єлизавета" (1998), "Закоханий Шекспір" (1998, номінація на "Оскар"), "Перо маркіза де Сада" (2000), "Фріда" (2002) та інші. 

Популярності Рашу додала роль капітана Барбосси у високобюджетному пригодницькому фільмі "Пірати Карибського моря: Прокляття чорної перлини" (2003) і декількох його продовженнях.  

Серед проектів останніх років, картини - "Золоте століття" (2007), "Пірати Карибського моря: На краю світу" (2007), "Король говорить!" (2010), "Шлях воїна" (2010), "Пірати Карибського моря: На дивних берегах" (2011).Постери
Ім’я:
24 липня 2021
Ваш коментар
Світлана Л.
Світлана Л. 01 листопада 2016 12:30
0
Дуже люблю його героїв у фільмах Король говорить та Краща пропозиція. Так талановито грає! Браво!
.